3.9 C
Скопје

ВИДЕО: И претседателите плачат јавно: Еве во кои моменти Путин, Обама, Буш, Берлускони … пуштија солзи

Светот неодамна беше изненаден од снимката на која севернокорејскиот диктатор Ким Џонг Ун заплака пред насобраните луѓе на воената парада.

Тој заплака додека говореше за напорите да се спречи ширењето на заразата од коронавирусот во Северна Кореја. Сепак, иако делуваше ранливо, тоја на воената парада покажа моќно ново оружје.

Сепак ова не е првпат, овој лидер да покаже емоции во јавноста. Плачеше и на погребот на својот татко, Ким Џонг Ун, што секако е разбирлив момент.

Но тој не е единствениот светски лидер кој заплакал во јавност. Имало емотивни моменти но некогаш тоа било и за собирање на политички поени, па одредени светски лидери повеќе пати се снимени со солзи во очите.

Прочитајте и...  Опасностите и стапиците на градењето мултирасни демократии

Владимир Путин

Рускиот претседател Владимир Путин, кој држи до својот имиџ на мачо тип кој со цврста рака управува со Русија веќе 20 години, повеќе пати ја покажа својата помека страна.

Додека стоеше и ја слушаше руската химна при посетата на Монголија во 2014 година, тој ја подигна главата и со рака ја избриша солзата од окото, додека од липање му се тресеше вилицата.

Поврзани вести

ВИДЕО+ФОТО: На Италијанците не им е дозволено да ги преминат границите за Божиќ

Слободен печат

Најпродаваната книга во Италија содржи само празни страници

Слободен печат

ВИДЕО кое ги мобилизираше добрите луѓе: Учениците Мите и Катерина од село Стрновац ќе добијат компјутери за настава

Слободен печат

„Коха“: МСП на Косово ги снабдува амбасадите со знамиња на ОВК

Слободен печат

Португалија ги олеснува мерките за Божиќ, но не и за Нова Година

Слободен печат

ВИДЕО: Филипче убедува дека изборите во Штип ќе бидат целосно безбедни по здравјето на граѓаните

Слободен печат

Остави Коментар