• претседатели

ВИДЕО I Картер, Буш, Клинтон и Обама во кампања за вакцинирање против ковид-19

Поранешните американски претседатели Џими Картер, Џорџ В. Буш, Бил Клинтон и Барак Обама ги повикаа своите сонародници да се вакцинираат. На видеото објавено денеска, со наслов „Од тебе зависи”, четворицата поранешни жители на Белата куќа ја нагласуваат потребата од вакцинирање. Обама изјави дека „Оваа вакцина е синоним за надеж”, додека Клинтон вели: „Сакам да се …

ВИДЕО I Картер, Буш, Клинтон и Обама во кампања за вакцинирање против ковид-19 Read More »