4 C
Скопје

Tag : Лидери

Вести Хроника

Поднесено обвинение во предметот познат како „Лидери“

Слободен печат
По спроведена предистражна и истражна постапка од поранешното Јавно обвинителство за гонење на кривични дела поврзани и кои произлегуваат од содржината на незаконското следење на...
Вести Свет

Лидерите на земјите членки на ЕУ на дводневен состанок на ЕС во Брисел

Слободен печат
Лидерите на 27-те земји-членки на ЕУ ќе се соберат денеска на завршен годишен состанок на Европскиот совет во Брисел. Разговорите треба да почнат во 13...
Вести Економија Слајдер

Јанша на Школата за млади лидери: Лидери можат да бидат тие кои не се фиксирани на политичка позиција, но имаат визија

Маријана Митровска
Почна 11. Школа за млади лидери на поранешниот претседател Ѓорге Иванов, која по прв пат се организира онлајн. Школата за млади лидери ќе се одржи...
Спорт Фудбал

ВИДЕО: Лидери во Премиер лигата после 32 години!

Слободен печат
Фудбалерите на Саутемптон го совладаа Њукасл на домашен терен со 2:0, во првиот натпревар од осмото коло во Премиер лигата и се искачија на првото...
Вести Ви Препорачуваме Свет

ВИДЕО: И претседателите плачат јавно: Еве во кои моменти Путин, Обама, Буш, Берлускони … пуштија солзи

Слободен печат
Светот неодамна беше изненаден од снимката на која севернокорејскиот диктатор Ким Џонг Ун заплака пред насобраните луѓе на воената парада. Тој заплака додека говореше за...
Вести Свет

Врвот на Европската Унија на средба на 29 октомври: Темата ковид-19

Слободен печат
Лидерите на Европската Унија (ЕУ) во наредната недела ќе одржат видео-конференциска средба за координација во борбата против пандемијата на коронавирус, јави „Ројтерс“, повикувајќи се на...
Вести Свет

Пред Самитот на ЕУ: Сè уште без напредок во преговорите за трговски договор меѓу В. Британија и ЕУ по Брегзит

Слободен печат
Европските лидери ќе објават дека не е постигнат успех во преговорите за трговски договор меѓу Велика Британија и Европската Унија (ЕУ) по Брегзит, јави „Блумберг“...
Вести Свет Слајдер

Лидерите на ЕУ на вонреден самит поради политичката криза во Белорусија

Слободен печат
Лидерите на земјите-членки на Европска Унија денеска ќе одржат вонреден онлајн самит поради политичката криза во Белорусија по претседателските избори. Протестите во Белорусија почнаа откако...
Вести Македонија

Почеток на лидерската средба меѓу Заев и Ахмети (ВИДЕО)

Слободен печат
Пред малку во Клубот на пратениците започна лидерската средба меѓу лидерите на СДСМ и на ДУИ Зоран Заев и Али Ахмети. На лидерската средба присуствуваат...
Вести Економија Слајдер

Договор на лидерите од Западен Балкан за економско опоравување на регионот

Слободен печат
Лидерите на Западнобалканската шесторка ветија дека ќе ги олеснат и промовираат конкретните чекори кон регионален економски развој, со цел да го охрабрат економското закрепнување по...