• Лидери

Борел синоќа организирал вечера за лидерите од Западен Балкан во Њујорк

Високиот претставник за надворешна политика и безбедност на ЕУ, Јозеп Борел организираше неформална вечера со лидерите на Западен Балкан на маргините на Генералното собрание на ОН, на која се разговарало за ситуацијата во регионот и односите ЕУ -Западен Балкан, како и за подготовките за самитот ЕУ -Западен Балкан на почетокот на октомври, пренесува Данас.рс. „Ова …

Борел синоќа организирал вечера за лидерите од Западен Балкан во Њујорк Read More »