• трудо

Џастин Трудо и неговата сопруга Софи се вакцинираа со „Астра-Зенека“

Канадскиот премиер Џастин Трудо денеска ја прими првата доза од вакцината против коронавирусот. Трудо се вакцинираше со Астра Зенека во една аптека во Отава. – Многу сум возбуден, изјави канадскиот премиер непосредно пред вакцинацијата. Заедно со Трудо се имунизираше и неговата сопруга Софи, која беше заразена со ковид-19 на почетокот на пандемијата минатата година.