-2.4 C
Скопје

Tag : Берлускони

Вести Свет

Берлускони излезе од болница: Се чувствувам добро

Слободен печат
Поранешниот италијански премиер Силвио Берлускони е отпуштен од болницата во Монако, соопшти портпаролот на партијата „Форца Италија”. Берлускони (84) беше примен во болница по препорака...
Вести Свет

Берлускони итно примен во болница поради проблеми со срцето

Слободен печат
Поранешниот италијански премиер Силвио Берлускони бил итно примен во болницата во Монако поради проблеми со срцето, изјави неговиот личен лекар. Лекарот Алберто Зангрило синоќа изјави...
Вести Свет

Силвио Берлускони е итно примен во болница поради проблеми со срцето

И.И.
Поранешниот италијански премиер Силвио Берлускони е итно примен во болница во Монако. Како што изјави неговиот личен лекар Алберто Зангрило, Силвио Берлускони (84) бил примен...
Магазин Магазин слајдер Сцена

ФОТО: Раскошната венчавка на Луиџи Берлускони под маски: Зошто Силвио не присуствуваше на венчавката на неговиот најмлад син?

Слободен Печат
Луиџи Берлускони (32), најмладиот син на Силвио Берлускони, стапна на „лудиот камен“. Тој го кажа судбоносно -Да!, на својата долгогодишна девојка Федерика Фумагали (31), а...
Вести Ви Препорачуваме Свет

ВИДЕО: И претседателите плачат јавно: Еве во кои моменти Путин, Обама, Буш, Берлускони … пуштија солзи

Слободен печат
Светот неодамна беше изненаден од снимката на која севернокорејскиот диктатор Ким Џонг Ун заплака пред насобраните луѓе на воената парада. Тој заплака додека говореше за...
Вести Свет

Берлускони: Сè ме болеше, се плашев дека нема да преживеам

Слободен печат
Поранешниот италијански премиер Силвио Берлускони денеска во интервју рече дека се плашел дека ќе умре од ковид-19 и дека сè уште се чувствува многу уморен...
Вести Свет

Берлускони излегува од болница, го победи коронавирусот

Слободен печат
Поранешниот италијански премиер Силвио Берлускони ќе излезе денеска од болницата во Милано каде беше примен пред две недели поради коронавирус. – Берлускони ќе биде отпуштен...
Вести Свет Слајдер Спорт

Берлускони е заразен со коронавирус

Слободен печат
Поранешниот италијански премиер Силвио Берлускони е заразен со коронаворус, јави АФП. Тестот за присуство на Ковид-19 во организмот на лидерот на „Форца Италија”, 83-годишниот Берлускони,...
Вести Свет

Берлускони ќе донира 10 милиони евра за болниците во Ломбардија

Слободен печат
Италијанскиот милијардер и поранешен премиер Силвио Берлускони ќе донира 10 милиони евра за областа Ломбардија, која е најтешко погодена во Италија од пандемијата на Ковид-19,...
Вести Свет

Берлускони со љубовницата побегна од Италија и се скри во дворец кај Ница

Слободен печат
Поранешниот италијански премиер Силвио Берлускони побегна од Италија, објавија италијанските медиуми. 83-годишниот италијански политичар го напушти својот дом во Милано уште во петокот. Отсуството на...