Tag : Берлускони

Вести Свет

ПОГУБНО СЕЛФИ за Берлускони: Завршил во болница со хематом на колкот

Слободен печат
Силвио Берлускони лесно се повредил во Загреб, каде присуствуваше на конгресот на Европската народна партија. Заради тоа, по враќањето во Италија, тој денеска бил примен...
Вести Свет

Берлускони одби да сведочи на судењето на соработник

Слободен печат
Поранешниот италијански премиер Силвио Берлускони одби да сведочи на судењето на долгогодишниот соработник, осомничен дека се обидел да биде мост меѓу мафијата и политичарите. Берлускони...
Ви Препорачуваме Жена Магазин

Политичари кои биле ПОАКТИВНИ ВО КРЕВЕТ отколу во политика (ФОТО)

Слободен печат
Прељубничките афери во високата политика постојат секогаш, но прељубите на Бил Клинтон биле толку бројни, сочни и јавни што му ја обележиле кариерата. Во текот...
Еспресо Шоу биз

Списание на БЕРЛУСКОНИ објави скандалозни фотографии од КАМИЛА ПАРКЕР-БОУЛС

Слободен печат
Барем засега, се верува дека е спречено нивното ширење на интернет...
Вести Свет

Салвини најави дека неговата партија е подготвена за договор со Берлускони

Слободен печат
Итлаијанскиот политичар и лидер на десничарската лига Матео Салвини, денеска најави дека неговата партија е подговена да направи се за да се постигне договор со...