-2.4 C
Скопје

ВИДЕО: Филмските критичари го прогласија „Nomadland“ за најдобар филм во 2020 година

Престижното американско Национално здружение на филмски критичари ја прогласи драмата „Nomadland“ на режисерката Клое Зао за најдобар филм во 2020 година.

„Nomadland“ според изборот на Националното здружение на филмските критичари освои награда за најдобра режија, која ја потпишува Клое Зао, како и награда за најдобра женска улога, која ја толкуваше Франсес Мекдорманд.

63-годишната Мекдорманд ја глуми жената која губи се во големата криза во 2008 година, ги пакува работите што и преостанале и со својот автомобил заминува и одлучува да живее номадски живот, возејки се ни американскиот запад по економскиот крах на малиот град.

Драмата е оценета како одлична од многу филмски експерти. Погледнете го трејлерот, а топло ви препорачуваме да го погледнете и филмот…

Прочитајте и...  Хороскопски знаци на кои ќе им се насмевне љубовта во месец февруари

Поврзани вести

ФОТО: Северина го поддржа Бајден, но во костим за капење со американското знаме!

Слободен печат

Бајден пешки пристигна до Белата куќа: Ова ќе му бидат првите потези на новата функција

Слободен печат

Кога ви се јаде еден час пред полноќ: Мафини за брзо и здраво заситување

Слободен печат

Хороскопски знаци на кои ќе им се насмевне љубовта во месец февруари

Слободен Печат

Околу 90 километри од скопскиот водовод уште е со азбестни цевки

Анета Стојковска

ФОТО | Фотографија полна љубов: Мајкл Даглас во прегратка со својот едномесечен внук

Слободен печат

Остави Коментар