3.4 C
Скопје

Tag : филмските

Ви Препорачуваме Магазин Магазин слајдер Филм и ТВ

ВИДЕО: Филмските критичари го прогласија „Nomadland“ за најдобар филм во 2020 година

Слободен печат
Престижното американско Национално здружение на филмски критичари ја прогласи драмата „Nomadland“ на режисерката Клое Зао за најдобар филм во 2020 година. „Nomadland“ според изборот на...
Магазин Магазин слајдер Филм и ТВ

Филмските студија поради коронавирусот на големо ги откажуваат блокбастерите

Слободен печат
Експанзијата на коронавирусот и стравот од финансиски загуби ги натера големите филмски студија да ја откажат премиерата на своите блокбастери. Не долго откако од „MGM“...