Виц на денот: Живот

Трпе и раскажува на жена си:
– Жено, си мислам, како се тркалаат годините… Имаме куќа, вила, две коли и две деца.
А се сеќаваш ли на времето – живеевме под кирија, возевме велосипеди и постојано немавме пари.
Ама, од друга страна пак, секоја вечер си легнував со дваесетгодишна…
– Легни си ти пак со некоја двадесетгодишна и ќе видиш како ќе ти се вратат и точакот и киријата и беспарицата!

Прочитајте и...  Ако Хари го прифати американското државјанство засекогаш ќе ја загуби титулата принц!

Прочитај повеќе

Бон Џови во емотивна борба со коронавирусот: Приказните на луѓето ги претвора во песна! (ВИДЕО)

Слободен печат

Скопската барбика се маскираше, но погледите одат на друго место! (ФОТО)

Васко Спасоски

Мажот пронајден починат во својот стан во Битола немал коронавирус

Слободен печат

Актерот сликан со 25 години помладата девојка – Се разведе, а неговата избраничка е поранешна мисица и е неверојатно убава (ФОТО)

Слободен печат

Починатата родилка од Охрид немала коронавирус

Европскиот парламент ја понуди својата зграда за болница

МИА Агенција

Остави Коментар

Прочитај повеќе

ПРЕПОРАКИ ОД ИЗОЛАЦИЈА: Изработуваме накит со Александра Иванова (ВИДЕО + ФОТОГАЛЕРИЈА)

Јасмина Кантарџиева Димков

Акција на Слободен печат: И нашите деца се медиумски ѕвезди на Денот на шегата! – 6 ДЕЛ (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Слободен печат

Тони Цетински коси трева, а сопругата го снима: Нивната куќа со базен и многу зеленило одзема здив! (ФОТО)

Васко Спасоски

Епидемијата ја зафати и американската морнарица

Слободен печат

Вистински специјалитет за вашата вечера: Рецепт кој сигурно ќе го направите уште многу пати!

Слободен печат

Акција на Слободен печат: И нашите деца се медиумски ѕвезди на Денот на шегата! – 5 ДЕЛ (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Слободен печат