ВИ ОТЕКУВААТ СТАПАЛАТА? Постои една причина зошто тоа се случува

Многу луѓе во текот на летните денови имаат проблем со потечени стапала, па не можат да носат отворени обувки.

Најчестата причина е и најочигледната, премал внес на течности во период кога телото има голема потреба од тоа. Но, исто така придонесува и топлото време и ширењето на крвните садови, кое пак е тесно поврзано со задржување на течности во телото, поради намалената циркулација.

Ова се неколку решенија што ќе ви помогнат: Пијте доволно вода, пешачете, правете лесни вежби, но и на крајот на денот измасирајте ги стапалата со лосион против отоци.

Прочитајте и...  Интервју со Зеле Липовача („Дивље јагоде“): Не ми треба некоја посебна состојба за да бидам креативен

Прочитај повеќе

Тереза Кесовија се враќа на сцената: Ова едноставно не сакав да го пропуштам (АУДИО)

Слободен печат

Научниците донесуваат лоши вести: Ако сте имале повеќе од 10 сексуални партнери, можно е да заболите од рак

Слободен печат

Некои луѓе шират радост кај и да одат, додека другите шират само кога си одат: Животните мудрости на Оскар Вајлд!

Слободен печат

Тајната на Рудолф Нуреев: Невиност загубил со 25 години постара жена, а ја сакал балерината од Куба

Слободен печат

Тито, Хитлер, Фројд и Сталин: Во иста година живееле во ист град! (ФОТО)

Слободен печат

Кутија цигари дневно го старее мозокот за 11 дена

Слободен печат

Остави Коментар

4 × четири =

Прочитај повеќе

Три хороскопски знаци кои ќе имаат пролет од соништата: Неверојатна енергија, силни емоции, деловни пресврти

Слободен печат

Наши миленици: Мишо

Слободен печат

Присила Присли: Преку ден ученичка, навечер фатална жена (ФОТО)

Слободен печат

Филмот што ги смени Оскарите: „Паразит“ е последната голема револуција на филмската уметност

слободен печат

Сте се запрашале зошто скоро секогаш похуваното месо го подготвувате лошо? Ова се петте грешки што најчесто ги правите!

слободен печат

Интервју со Зеле Липовача („Дивље јагоде“): Не ми треба некоја посебна состојба за да бидам креативен

Иван Беќковиќ