Tag : масажа

Еспресо Убавина

Масажа со лажица за лице без брчки

Слободен печат
Масажата со лажица е уште еден од третманите за опуштање на вашето лице. Оваа масажа ја поттикнува циркулацијата, ја затегнува кожата и на крајот кожата...
Здравје Магазин

ВИ ОТЕКУВААТ СТАПАЛАТА? Постои една причина зошто тоа се случува

Слободен печат
Овој сериозен проблем погодува голем дел од светската популација...
Еспресо Жена Магазин Убавина

Најефикасната масажа против брчки: Подмладете се со помош на две лажици (ВИДЕО)

Слободен печат
Станува збор за многу популарна техника која најмногу се користи во Азија, а за неа ви се потребни две лажици и било какво масло (може...
Вести Македонија

Јанева на плажа во Грција се релаксира со масажа? (ФОТО)

Слободен печат
На социјалната мрежа Фејсбук се појави фотографија од специјалната обвинителка Катица Јанева наводно фотографирана на плажа во Грција додека ја масираат. Фотографијата се појави откако...
Еспресо Убавина

Дали масажата со лажица ги отстранува брчките од лицето?

Слободен печат
Масажата со лажица е уште еден од третманите за опуштање на вашето лице. Оваа масажа ја поттикнува циркулацијата, ја затегнува кожата и на крајот кожата...