Ве интересира ли како би изгледале Џони Деп, Бред Пит, Џенифер Анистон и другите познатите личности доколку се „обични“ луѓе? (ФОТО)

Секогаш шик и елегантни, витки и младолики без разлика на годините – така ни изгледаат ѕвездите на црвениот тепих, на своите настапи, во филмовите и сериите. Знаеме дека во тој изглед се вложени многу пари за најдобрата козметика, понекогаш и некоја естетска корекција, приватен тренер, а тоа што го носат се дела на најпознатите дизајнери.

Како би изгледале денес без сето тоа во своите 50-ти, со некоја „обична“ работа како автомеханичар или домаќинки? Со таа идеја си поигра еден уметник од Њујорк, Дени Еванс, а својот проект го нарече „Planet Hiltron“. Со помош на фотошоп тој ги „среди“ познатите личности, за тие да изгледаат како да ги стигнале годините и имале поскромни животи. Не само што им додаде брчки, тој си поигра и со нивниот имиџ.  Познатите ги гледаме со демоде фризури, неколку килограми вишок, скромна облека, лоша шминка, малку запуштени…

1. Џони Деп

View this post on Instagram

Johnny Depp #planethiltron

A post shared by Planet Hiltron (@planet_hiltron) on

2. Сара Џесика Паркер

View this post on Instagram

Sarah Jessica Parker #planethiltron

A post shared by Planet Hiltron (@planet_hiltron) on

3. Гвинет Палтроу

View this post on Instagram

Gwyneth Paltrow #planethiltron

A post shared by Planet Hiltron (@planet_hiltron) on

4. Бијонсе и Џеј Зи

View this post on Instagram

Beyoncé and JayZ #planethiltron

A post shared by Planet Hiltron (@planet_hiltron) on

5. Мајли Сајрус

View this post on Instagram

Miley Cyrus #planethiltron

A post shared by Planet Hiltron (@planet_hiltron) on

6. Џенифер Анистон

View this post on Instagram

Jennifer Aniston #planethiltron

A post shared by Planet Hiltron (@planet_hiltron) on

7. Дејвид и Викторија Бекам

View this post on Instagram

David And Victoria Beckham #planethiltron

A post shared by Planet Hiltron (@planet_hiltron) on

8. Никол Ричи

View this post on Instagram

Nicole Richie #planethiltron

A post shared by Planet Hiltron (@planet_hiltron) on

9. Том Круз

View this post on Instagram

Tom Cruise #planethiltron

A post shared by Planet Hiltron (@planet_hiltron) on

10. Никол Кидман

View this post on Instagram

Nicole Kidman #planethiltron

A post shared by Planet Hiltron (@planet_hiltron) on

11. Скарлет Јохансен

View this post on Instagram

Scarlett Johansson #planethiltron

A post shared by Planet Hiltron (@planet_hiltron) on

12. Бред Пит и Анџелина Џоли

View this post on Instagram

Brad Pitt and Angelina Jolie #planethiltron

A post shared by Planet Hiltron (@planet_hiltron) on

13. Канје Вест и Ким Кардашијан

 

View this post on Instagram

 

Kim and Kanye #planethiltron

A post shared by Planet Hiltron (@planet_hiltron) on

14. Ријана

View this post on Instagram

Rihanna #planethiltron

A post shared by Planet Hiltron (@planet_hiltron) on

14. Џенифер Лопез

 

View this post on Instagram

 

Jennifer Lopez #planethiltron

A post shared by Planet Hiltron (@planet_hiltron) on

И за крај… Мадона и Лејди Гага!

 

View this post on Instagram

 

Madonna and Lady Gaga #planethiltron

A post shared by Planet Hiltron (@planet_hiltron) on

Прочитајте и...  Бујно деколте и долги нозе: Јелена Карлеуша во бомбастично издание за снимањето на „Ѕвездите на Гранд“ (ФОТО)

Прочитај повеќе

Ортопедите советуваат што мора да правите за да имате здрави зглобови

Слободен печат

Чудо од дете: Најмладиот дипломец во историјата на факултетите, има 13 години и четири дипломи!

Слободен печат

Необичен метод со обична четка: Ослободете се од целулитот во само неколку потези!

Слободен печат

Слушнете како звучи „Слобода“, новата песна на Тамара Тодевска

Слободен печат

Како лесно да препознаете дали вашето куче е гладно, тажно, среќно, исплашено, нервозно

Слободен печат

Кајли Џенер во средиште на скандал по обвиненијата што осамнаа на страницата на Форбс: Кралицата на карминот може да заврши во затвор!

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Истражување покажа кој тип дијабетес е пофатален во комбинација со коронавирусот

Слободен печат

Од принцезата Дајана до Џенифер Анистон и Џеј Ло: Ова се најдобрите „одмазднички стајлинзи“ низ годините (ФОТО)

Слободен печат

Пред 30 години беше на врвот на кариерата, но сè уште е една од најубавите актерки во Холивуд! (ФОТО)

Слободен Печат

Згрутчување на крвта, опасна појава што може да го загрози животот

Слободен печат

На граница на лудилото: Чудниот живот на „последниот волшебник“ Исак Њутн

Слободен печат

Жена на 111 години го победи коронавирусот

Слободен печат