Урнебесно видео: Горила во зоолошка градина им приреди шоу на посетителите

горила
Фото: Принтскрин/ТикТок

Една посетителка на зоолошката градина била воодушевена од пречекот кога горилата ја изненадила со упад во стил на холивудска ѕвезда.

Тина Флик на „ТикТок“ објави видео од неочекуваниот упад на горилата низ отворот, која се лизна по подот сè до стаклото, пред кое се најде изненадената посетителка.

За да го направи впечатокот целосен, горилата го сврте грбот и со став тргна кон отворот, но не заборави уште еднаш да се заврти и да ѝ даде важен изглед на групата посетители.

@its_just_me0215 #cenzoo #gorillatag #slideshow ♬ original sound – Tina Flick

На видеото се слуша смеа, а тиктокерката вели дека се исплашила. Видеото стана вирално, собра над милион прегледи и преку 10 милиони лајкови.

„Па, така се влегува“, коментираше еден корисник, додека друг додаде: „Дури и се смее, ова го правел и порано“.

Откако видеото стана вирално, се дозна дека се работи за горила по име Кензо, пргава 26-годишна горила во зоолошката градина Колумбија, град во Јужна Каролина. Кензо сакал да се одмора и да јаде свежо овошје и зеленчук, а како што можевме да видиме, сака да се покажува најдобро што може.

Видео на денот