24.8 C
Скопје

Tag : вирален хит

Живот Забава Магазин Магазин слајдер

ФОТО+ВИДЕО | „Договор за Европско првенство“: Девојка сподели какви правила ѝ поставило нејзиното момче додека трае „фудбалското лудило“

Слободен Печат
Пред неколку дена девојката по име Џорџа Холмс на социјалната мрежа „ТикТок“ го објави договорот што ѝ го испратило нејзиното момче Џоел пред почетокот на...
Живот Забава Магазин Магазин слајдер

ВИДЕО: Смислила начин како да го натера сопругот да ја почувствува магијата на бременоста. Оваа жена насмеа илјадници луѓе ширум светот

Слободен Печат
Ако некогаш сте се обиделе да објасните какво искуство е бременоста на некој што не го доживеал тоа, веројатно ќе се согласите дека нема зборови...
Живот Магазин Магазин слајдер Сцена

ВИДЕО: Кучето на ирскиот претседател го украде шоуто за време на пренос во живо

Слободен Печат
Деновиве на социјалните мрежи почна да кружи урнебесно видео на кое може да се забележи палавото куче на претседателот на Ирска кое едноставно сака да...
Живот Магазин Магазин слајдер

ВИДЕО | Неверојатен трик кој воодушеви илјадници луѓе: Едноставен начин како да го решите проблемот со лепливите тави

Слободен Печат
Софи Луиз на социјалната мрежа „ТикТок“ сподели трик со чија помош успеа „да ја врати во живот“ својата тава за готвење на која веќе била...
Живот Магазин Магазин слајдер

ВИДЕО | Мајка стана вирален хит на „ТикТок“: Откако нејзиниот син одбивал да си ја среди собата, му ги фрлила сите играчки во ѓубре

Слободен Печат
Има една поговорка која вели дека не воспитуваме деца, туку возрасни личности. Така, Табата Мари реши да му одржи лекција на својот син кој одбивал...
Забава Магазин Магазин слајдер

ВИДЕО: Руска новинарка стана вирален хит откако еден „натрапник“ неочекувано ѝ го грабна микрофонот за време на јавување во живо

Слободен Печат
Водителката која во живо од Москва ја презентираше прогнозата за времето во Русија, стана вирален хит откако едно куче влета во кадар и ѝ го...
Забава Магазин Магазин слајдер

ВИДЕО: Руси станаа вирален хит откако покажаа што се случува кога миете автомобил на -40 степени

Слободен Печат
Новосибирск е град во Русија кој по големина е веднаш по Москва и Санкт Петербург, а екстремните зимски услови со бизарно ниски температури се сосема...
Живот Магазин Магазин слајдер

Уморна мајка престанала да чисти низ дома за да види што ќе се случи: Кој прв ќе се откаже?

Слободен Печат
Една мајка сакала да дознае како ќе реагира нејзиното семејство кога таа одеднаш ќе престане да ги извршува сите работи низ домот. Резултатите воопшто не...
Забава Магазин Магазин слајдер Храна

ВИДЕО: Вирален хит на „ТикТок“ – Како да одделите жолчка од белка за неколку секунди

Слободен Печат
Ако некогаш сте се запрашале како успешно да ја одделите жолчката од белката, не сте сами во ова. Се чини дека ова е вообичаена борба...
Забава Магазин Магазин слајдер

Вирален хит на социјалните мрежи: Колку бои гледате на оваа слика?

Слободен Печат
Оптичка илузија предизвика дебата на социјалните мрежи. Луѓето не можат да се согласат колку нијанси на виолетова боја гледаат на фотографијата. Илузијата стана вистински хит...