Топката е само моја, ќе научите како е да се игра со Коби Брајант - Слободен печат

Топката е само моја, ќе научите како е да се игра со Коби Брајант

Лу Вилијамс кој сега настапува за ЛА Клиперс, во периодот од 2015 до 2017 година играше во Лејкерс и тоа во периодот кога на залез од кариерата беше легендарниот Коби Брајант.

Коби е познат како голем егоцентрик, по еден дуел беше многу лут на соиграчите бидејќи загубија од Портланд со голема разлика.

– Коби ќе биде лут на мене поради ова што ќе го кажам, но… Кога играв во Лејкерс, Портланд во една средба не уништи и кога влезе Коби во соблекувалната веднаш згрме: „Од сега, секој пат на теренот, топката е само моја. Има сите да научите како е да се игра со еб**иот Коби Брајант“, изјави Лу Вилијамс кој потоа додаде:
„Портланд не уништи и на Коби тоа не му се допадна“.


Вилијамс оваа анегдода ја раскажа во подкастот кој го водат поранешните НБА кошаркари, Мет Барнс и Стивен Џексон.

Прочитај повеќе

Солскјер бара трпение: Клоп четири години го градеше овој Ливерпул

Слободен печат

Поранешен колумбиски репрезентативец екстрадиран во САД, шверцувал два тона кокаин

Слободен печат

Скендеровски ги одреди футсалците за квалификациите

Слободен печат

Ракометарите наместо два, на само еден бараж од Светското првенство

Слободен печат

Бурниот живот на Вознијацки: Се сликаше гола за магазин, а Роналдо ја „ќари“ со скап автомобил (ФОТО)

Зоран Спасоски

Федерер од дното до ѕвездите: Го преживеа маратонот со Милман

Слободен печат

Остави Коментар

18 − twelve =

Прочитај повеќе

Јаховиќ промовиран во Анталијаспор

Слободен печат

Ливерпул е петти англиски клуб со серија од 40 натпревари без пораз

Слободен печат

Цените за Супербол уриваат рекорди, засега се продаваат за 10 просечни македонски плати

Слободен печат

Ѓоковиќ конечно откри зошто не јаде месо

Слободен печат

Вознијацки замина во пензија: Се надевам дека ќе бидам инспирација за тенисерите од малите земји

Слободен печат

Дончиќ во првата петорка на Олстар натпреварот

Слободен печат