10 C
Скопје

Тешко повреден мотоциклист во сообраќајка во Скопје

Ноќеска во два часот било пријавено дека во Скопје на крстосницата од улицата „Јустинијан први“ и улицата „Солунска глава“ се случила сообраќајна незгода помеѓу патничко моторно возило „мазда 6“ со скопски регистарски ознаки управувано од 16-годишник од Скопје и моторцикл „сузуки“ со скопски регистарски ознаки управуван од М.С.(41) од скопското село Студеничани. Во незгодата со тешки повреди се здобил моторциклистот кои му биле констатирани во болница.

Прочитајте и...  На инфективните одделенија во земјава се лекуваат 414 пациенти, слободни кревети има

Поврзани вести

Приведени шест лица од Прилеп барани со потерници

Слободен печат

Дилер осуден на три години затвор

Слободен печат

Во Велес пријавени две одвоени физички пресметки

Слободен печат

ВИДЕО: Приведени три лица од фабрика за канабис, запленети над шест килограми дрога

Слободен печат

Тешка сообраќајна незгода во Радовиш: Пешак се здоби со телесни повреди

Слободен печат

Трагедија во Неготино, загина тракторист

Слободен печат

Остави Коментар