Tag : моторцикл

Хроника

Малолетник загина во сообраќајка на регионален пат Куманово-Свети Николe

Слободен печат
На 01.08.2020 во 22,05 часот било пријавено дека на регионален пат Куманово-Свети Николе, кај с.Доброшане,кумановско се случила сообраќајна незгода во која учествувале моторцикл „јамаха“, управуван...
Хроника

Повредена девојка во судар на мотори

Горан Наумовски
Во МВР вчера околу во 13 часот е пријавено дека на крстосницата за влез во прилепското село Галичани се случила сообраќајна незгода во која учествувале...