Малолетник загина во сообраќајка на регионален пат Куманово-Свети Николe

На 01.08.2020 во 22,05 часот било пријавено дека на регионален пат Куманово-Свети Николе, кај с.Доброшане,кумановско се случила сообраќајна незгода во која учествувале моторцикл „јамаха“, управуван од 16- годишен малолетник од с.Доброшане, патничко моторно возило „БМВ“ со кумановски регистарски ознаки управувано од М.М.(24) од Куманово, кој првично го напуштил местото на настанот, а потоа сам се пријавил во СВР Куманово и паркирано патничко моторно возило„југо“ со кумановски регистарски ознаки, сопственост на Т.Т. од Кумнаово.

Во незгодата возачот на моторциклот починал на лице место, а од екипа на итна медицинска помош била констатирана смрт. Увид на местото на настанот извршиле јавен обвинител и екипа од СВР Куманово.

Прочитајте и...  Десет мигранти пронајдени во напуштено возило кај селските гробишта во с. Ваксинце

Прочитај повеќе

Приведен триесетгодишник од Неготино за криумчарење мигранти

Слободен печат

Полицијата се уште трага по 16 годишното момче кое исчезна во Преспанското езеро

Слободен печат

Трагедија во Претор: Дете се удавило, откако се превртела педалинка

Слободен печат

Повреден полицаец во сообраќајка кај Лагадин

Слободен печат

Десет мигранти пронајдени во напуштено возило кај селските гробишта во с. Ваксинце

Слободен печат

Санкционирани „диви тркачи“ на скопските улици

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Еден починат, во сообраќајка во која учествувал македонски државјанин на патниот правец Елбасан-Пеќин,Албанија

Слободен печат

Струмичанец обљубил малолетничка

Слободен печат

Почина 34-годишна жена од Батинци

Слободен печат

Пронајдени 112 стебла канабис сатива во делчевско

Слободен печат

На Гумење се тепале коњаници од Лисиче

Слободен печат

Во сообраќајка загина 62 годишна жена од Прилеп

Слободен печат