Tag : Мотоциклист

Хроника

Во сообраќајка во Куманово повреден е мотоциклист

Вчера во 15.30 часот во Куманово, на улица „Никола Тесла“, се случила сообраќајна незгода помеѓу патничко возило „ауди А3“, со кумановски регистарски ознаки, управуван од...
Хроника

Повреден мотоциклист во Скопје

Слободен печат
Вчера во 6.45 часот било пријавено дека во Скопје на улицата „Горно Лисиче“ се случила сообраќајна незгода помеѓу возило „фолксваген поло управувано од И.Д.(76) од...
Вести Свет

Париското предградие „гори“ веќе четврта ноќ: Брутални судири меѓу демонстрантите и полицијата, ова е причината (ВИДЕО)

Слободен печат
Париската полиција се судри со демонстрантите во предградието на Париз, а причината е смртта на 18-годишно момче. Момчето, Сабри Чуби, загина во сообраќајна несреќа за...
Хроника

Повреден мотоциклист во сообраќајка на автопатот Велес-Градско

Слободен печат
Дваесет и едногодишниот Ѓ.П. од Велес бил повреден во сообраќајка што се случила вчера, во 12.35 часот, на автопатот Велес–Градско. Сообраќајната несреќа се случила меѓу патничко возило...
Хроника

Повреден мотоциклист во Скопје

Вчера во МВР околу 15.45 часот било пријавено дека на улицата „Христијан Тодоровски Карпош“ се случила сообраќајна незгода помеѓу патничко возило „фолксваген“ управуван од В.Ф.(26)...
Останатo Спорт

Холандски мотоциклист е втора жртва на Релито Дакар

Слободен печат
Несреќниот Холанѓанец е втората жртва на најпознатото рели, а тој почина како последица од повредите кои ги здоби за време на 11. етапа која се...
Хроника

На „Качанички пат“ повреден мотоциклист

Четириесет и седумгодишниот С.М. од Скопје е тешко повреден откако управувајќи мотоцикл „кавасаки“, со скопски регистарски ознаки, изгубил контрола и паднал на коловозот. Несреќата, информираат...
Останатo Спорт

Вицешампионот од 2015 загина на традиционалното рели „Дакар“

Слободен печат
Португалскиот возач мотоциклист имаше несреќа на 276. километри седмата етапа на релито која се возеше помеѓу главниот саудиски главен град Ријад и местото Вади ал-Давасир,...
Хроника

Мотоциклист од Скопје заврши на болничко лекување

Мотоциклист од Скопје е тешко повреден во сообраќајка која се случила вчера околу 12.45 часот на улица „Благоја Стефковски“ во главниот град. Според полицијата се...
Останатo Спорт

Трагедија во Сепанг, Индонезиец загина по пад од мотор

Слободен печат
Инцидентот во кој 20-годишниот Мунандар го загуби ѓивотот се случи во деветиот свиок уште во првиот круг по што на патеката веднаш беа истакната црвени...