4 C
Скопје

Терасата на Ѓоковиќ е поголема од мојата соба, но тој барем не молчи како Надал!

Аргентинскиот тенисер Гвидо Пеља, 44-от рекет во светот е незадоволен од условите во карантинот во Мелбурн пред одржувањето на „Австралија опен“.

Тенисерот кој беше 20-ти на АТП-листата во 2019 година, вели дека е несфатливо што некои играчи се наоѓаат во толку тешки услови во двонеделен карантин поради ситуацијата со ковид-19.

Не крие дека е разочаран од недостатокот на реакција кај одредени тенисери кои треба да ги застапуваат интересите на поголемиот дел од учесниците.

– Имам впечаток дека терасата на Ѓоковиќ во сместувањето во Аделаиде е поголема од мојата соба. Но, тој барем проговори и рече нешто. Изненаден сум од молчењето на Рафа Надал и Доминик Тим – вели незадоволниот Пеља.

Прочитајте и...  Куман: Барса ќе си има проблеми доколку јас немам иднина!

Во едно свое појавување на Твитер откри со што се соочува.

– Замислете, не ја чистеа мојата соба ниту еднаш во една недела. За некое чудо тие ни дадоа нови крпи, а храната ја доставуваат во стиропор. Ние дури и не добивме нови чаршафи. Но, сè е во ред, ние сè уште се држиме – додаде Аргентинецот.

Ѓоковиќ им одговори на критичарите: Јас сум бил себичен? Тоа е далеку од вистината

Поврзани вести

ВИДЕО: Кој може да го запре Сити, „граѓаните“ сè поблиску до светскиот рекорд!

Слободен печат

ВИДЕО: „Старата дама“ ја продолжи шампионската трка со миланските ривали!

Слободен печат

Лига Европа: Еурофарм Пелистер во осминафиналето против Магдебург

Слободен печат

Де Лаурентис бара да се одложи дербито меѓу Јуве и Наполи!

Слободен печат

Дупјачанец: Жалам што не победивме, заморот во овој момент е оправдан!

Слободен печат

Лига Европа: Металург во последните секунди до реми со Адемар Леон!

Слободен печат

Остави Коментар