Таткото на Боки 13 даде исказ во Кривичен

Денеска во Кривичниот суд во Скопје се појави и таткото на Боки 13, Миле Јовановски, кој беше повикан од претходно да даде исказ.

Новоосомничените кои се опфатени со предлогот за определување мерки за претпазливост за случајот „Рекет” вчера беа повикани денеска да се појават во Кривичниот суд во Скопје  за да се произнесат пред судија на претходна постапка.

Поради тоа, Миле Јовановски денеска даде исказ пред судија на претходна постапка и потоа си замина дома.

Одлука за него од судија на претходна постапка се очекува да биде донесена подоцна.

Прочитајте и...  МВР: 48 лица не ја почитувале забраната за движење, 38 од нив се лишени од слобода

Прочитај повеќе

Илир Мета: Соживотот меѓу Албанците и Србите е во интерес на мирот, стабилноста и европската перспектива на регионот

Слободен печат

Ердоган го послуша народот- нема полициски час за време на викендот

Слободен печат

Жителите на „Жданец” и „Трнодол” вечерва без вода

Слободен печат

Министерство за здравство демантира дека Филипче прикрил 20- тина случаи со ковид-19

Слободен печат

Кандидатите за ректор на УКИМ бараат да прекине постапката за избор на ректор

Слободен печат

Велика Британија е втора земја во светот со повеќе од 40 илјади смртни случаи од Ковид-19

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Во Италија се зголемува бројот на новозаразени со ковид-19

Слободен печат

Обраќање на Николовски: Сите имаме мајки, роднини и блиски кои може да го загубат животот од овој вирус

Слободен печат

Дневен преглед на состојбата со Ковид-19 во светот

Слободен печат

ВМРО-ДПМНЕ: Троцифрена бројка на заразени, а Филипче и Заев ни велат ја победиле заразата

Слободен печат

Американските милијардери пандемијата ги направи побогати за 565 милијарди долари

Слободен печат

Пекевски: Берово е отворен град за туристите, но секој мора да носи заштитна маска

Слободен печат