Tag : Кривичен

Вести Македонија Слајдер

Јово Вангеловски седна на обвинителна клупа

Горан Наумовски
Денеска во Кривичниот суд се одложи судењето каде обвинет за злоупотреба е поранешниот прв човек на Врховниот суд и поранешен судија Јово Вангеловски. Причината поради...
Вести Македонија

Завршни зборови во Кривичен за „Шамарите во Центар“

Михаило Донев
Во Основниот кривичен суд во Скопје денеска треба да почнат завршните зборови во судскиот процес за предметот познат во јавноста како „Насилство“ или „Шамарите во...
Вести Македонија Слајдер

Ново рочиште за насилствата пред Општина Центар

Слободен печат
Во Основниот кривичен суд во Скопје денеска треба да продолжи судењето за насилствата пред Општина Центар во јуни 2013 година. Претходното рочиште на 17 август,...
Вести Македонија

Во Кривичен продолжува судењето за организаторите на 27 април

Слободен печат
Во Основниот кривичен суд во Скопје денеска треба да продолжи судењето за организаторите на настаните од 27 април во Собранието. Случајот се наоѓа во доказна...
Вести Македонија Слајдер

Судење „27 април“: Судот ќе го сослуша началникот на дигитална форензика во МВР

Слободен печат
Судот го прифати барањето на одбраната за сослушување на началникот на дигитална форензика во МВР, во врска со изработените вештачења презентирани на претходните рочишта, но...
Вести Македонија

Актерката Стојановска седна на обвинителна клупа во Кривичен

Слободен печат
Во Кривичниот суд во Скопје денеска почна судењето за актерката Силвија Стојановска и нејзиниот партнер Воислав Будисавјевиќ кои се обвинети за производство и пуштање во...
Вести Македонија

Во Кривичен одбраната ќе изведува докази за настаните од 27 април

Слободен печат
Во Основниот кривичен суд во Скопје денеска треба да продолжи судењето за организаторите на настаните од 27 април во Собранието. Случајот се наоѓа во доказна...
Вести Македонија

Кривичен суд: На судењата се почитуваат сите мерки за заштита од коронавирусот

Основниот кривичен суд Скопје, ја информира јавноста дека согласно препораките на Светската здравствена организација и Владата на РСМ, продолжува со редовни дезинфекции на судниците и...
Вести Македонија Слајдер

Кој нема работа да не влегува во Кривичен суд: Коронавирусот засега не ги одлага судењата

Горан Наумовски
Заради превенција од ширење на коронавирусот и заштита на странките кои се должни да присуствуваат на расправите во судот, јавноста доследно да ги почитува препораките...
Вести Македонија Слајдер

Сведоци се исплашиле од коронавирус, судот нареди да се уапсат

Петмина сведоци на Основното јавно обвинитество во случајот „Титаник“ го известиле јавниот обвинител дека поради новонастанатата состојба со коронавирусот денеска нема да дојдат да сведочат....