4 C
Скопје

Тајчи: Бев силувана и сметав дека тоа е по моја вина!

Познатата Татјана Матејаш, попозната како Тајчи, еднаш рече дека била жртва на сексуално злоставување.

„Јас бев жртва во тинејџерските години, тоа беше пред да станам славна, ме силуваа и верував дека тоа е по моја вина. Затоа никому не кажав“.

youtube/printscreen
Instagram

„Мораме да создадеме средина во која жена или маж нема да поверуваат дека тие се виновни кога ќе им се случи вакво нешто“, изјави еднаш пејачката во хрватското шоу „Dana De“.

Како што истакна, за да може денес мирно да зборуваме за тоа, требаше многу години труд и работа на себе.

„Години на психотерапија, ми требаше долго време да го погодам чкрапалото за тоа да се отвори и да можам ги залечам раните“, рече таа.

Прочитајте и...  Руски психотерапевт советува како до подобар, посреќен и поисполнет живот
Instagram
Instagram

„Како мајка на три сина и креативен претприемач, секој ден се справувам со голем стрес. Во текот на мојот живот, се носев со некои навистина големи работи: ги изгубив сопругот и татко ми од рак, се борев со депресија и анксиозност со години, како тинејџер поминав низ трауматско искуство на сексуално злоставување и се борев да се сакам повторно и да си ја вратам самодовербата“, рече Тајчи.

Поврзани вести

ВОЗНЕМИРУВАЧКА СОДРЖИНА I Ловџика на трофеи ја згрози јавноста: На денот на заљубените позираше со убиена жирафа

И.И.

„Twitter“ наскоро со нова опција: Ќе се наплаќаат ексклузивни содржини

Слободен Печат

Дали Меган Маркл навистина го откри полот на бебето со овој детаљ?

Слободен Печат

Руски психотерапевт советува како до подобар, посреќен и поисполнет живот

Слободен Печат

Кралицата Летиција им пркоси на модните правила: Трет пат се појавува во ист стајлинг

Слободен Печат

Бредли Купер и Ирина Шајк по скоро две години видени повторно заедно

Слободен Печат

Остави Коментар