Tag : „бомби“

Вести Македонија

Условна казна за Ел Чека за објавувањето „бомби“

Горан Наумовски
Условна казна затвор од една година, ако во наредните две години не стори ново кривично дело. Ова е пресудата на Кичевскиот Основен суд за кичевчанецот...
Вести Свет

Реакција на Шекеринска за објавата на Ел Чека: „Бомбава“ само потврди која е огромната разлика меѓу нас и нив

Слободен печат
Министерката за одбрана и заменичка на премиерот Радмила Шекеринска, објави статус на „Фејсбук“, како реакција на објавениот прислушкуван прислушкуван разговор, односно т.н. нова „бомба на...
Ви Препорачуваме Хроника

Ел Чека најави нови „бомби“ и упати закани кон премиерот Зоран Заев

Горан Наумовски
„Нашите браќа Сами Укшини, Вал Зека и Шек Калачи имаат повеќе од било кога потреба за нашите молитви, бидејќи само што добив информации директно од...
Македонија

Нови „бомби“ на Фејсбук

Слободен печат
Не запира објавувањето на нови „бомби“. Денеска на социјалната мрежа фејсбук објавени се неколку нелегално прислушувани разговори. Објавувачот за последната „бомба“ која ја постирал, напишал дека...