Стружанец во својот дом чувал големи количини метадон – Слободен печат
Хроника

Стружанец во својот дом чувал големи количини метадон

При извршен претрес во неговиот дом, пронајдени и одземени се 16 шишенца со раствор на метадoн и марихуана.

Стружанец заработи кривична пријава, поради тоа што при претрес во неговиот дом се пронајдени и одземени 16 шишенца со раствор на метадoн и марихуана.

-Надворешната канцеларија за криминалистички работи Струга поднесе кривична пријава против М.М.(33) од струшкото село Радолишта поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „неовластено производство и пуштање во промет наркотични дроги,  психотропни  супстанци и прекурсори“- информира МВР.

На 04.09.2019, при извршен претрес во неговиот дом, пронајдени и одземени се 16 шишенца со раствор на метадoн и марихуана.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Слободен Печат значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени на сајтот.

Тагови

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Close