Tag : метадон

Хроника

Стружанец во својот дом чувал големи количини метадон

Слободен печат
Стружанец заработи кривична пријава, поради тоа што при претрес во неговиот дом се пронајдени и одземени 16 шишенца со раствор на метадoн и марихуана. -Надворешната...
Вести Хроника

Во 24 градови пронајдени и одземени дрога и оружје (ВИДЕО)

Горан Наумовски
По претходно изготвен план за преземање на конкретни мерки и активности, со наредби од судија на претходна постапка, вчера од страна на Одделот за сузбивање...
Вести Македонија

МЗ: Пациентите кои земаат метадон ќе добиваат на локација која им е најблиску до местото на живеење

Слободен печат
Пациентите кои се вклучени во програмата за третман и превенција на зависности ќе можат да добиваат метадон на пет локации кои им се најблиску до...