Стручни екипи три дена не можат да извлечат човечки труп од бездна во близина на Неготино

Фото: МИА

Стручни екипи од Скопје три дена не можат да извлечат човечки труп од бездна, кој беше забележан од случаен минувач во близина на Неготино, кај местото викано Просек.

СВР Велес потврдија дека се повикани стручни екипи од Скопје, но акцијата се одвивала многу тешко, поради длабоката бездна.

Како што пишува „Фокус“, нема податоци дали се работи за маж или жена и колку долго се наоѓало во бездната.

Загрижени семејства на лица кои се водат за исчезнати бараат податоци за откриениот труп, прашуваат во каква облека е починатото лице или каков било конкретен податок за физиономијата.

По завршување на сите законски процедури, откако ќе се дојде до телото, СВР Велес информира дека ќе го утврдат идентитетот на лицето.

Почитуван читателу,

Нашиот пристап до веб содржините е бесплатен, затоа што веруваме во еднаквост при информирањето, без оглед дали некој може да плати или не. Затоа, за да продолжиме со нашата работа, бараме поддршка од нашата заедница на читатели со финансиско поддржување на Слободен печат. Станете член на Слободен печат за да ги помогнете капацитетите кои ќе ни овозможат долгорочна и квалитетна испорака на информации и ЗАЕДНО да обезбедиме слободен и независен глас кој ќе биде СЕКОГАШ НА СТРАНАТА НА НАРОДОТ.

ПОДДРЖЕТЕ ГО СЛОБОДЕН ПЕЧАТ.
СО ПОЧЕТНА СУМА ОД 60 ДЕНАРИ

Видео на денот