СТРАШНА СООБРАЌАЈКА КАЈ ЖЕЛЕЗНИЧКА: Судир на две возила, има и потешко повредени - Слободен печат

СТРАШНА СООБРАЌАЈКА КАЈ ЖЕЛЕЗНИЧКА: Судир на две возила, има и потешко повредени

Рано утринава околу 3.00 часот по полноќ, на раскрсницата кај железничка станица, се случила страшна сообраќајна незгода.

Според неофицијални информации, станува збор за судир помеѓу две возила, „Форд“ и „Мерцедес“, при што патниците во „Фордот“, биле потешко повредени.

Од МВР потврдуваат дека незгодата се случила меѓу патничко возило „Форд Фокус“ со скопски регистарски ознаки управувано од Д.С. (23) и „Мерцедес“ со велешки регистарски ознаки управувано од В.Н. (23) од Скопје.

Повредените, со возило на Брза помош биле пренесени во Ургентниот центар.

Во моментов на терен има екипи на ЈП „Улици и патишта“, кои вршат санација на скршен семафор при судирот на возилата.

Пред околу еден час, пајак ги собрал двете возила, а притоа тој дел на улицата бил затворен.

 

Прочитај повеќе

Се претставил дека е кум на син ѝ: Скопјанка измамена за 10.000 денари

Слободен печат

Богатите ги повлекуваат парите од швајцарските банки: Знаат ли нешто што другите не знаат?

Слободен печат

Македонија е политички ханиленд

Бранко Тричковски

НА ЛЕКАРИТЕ НЕ ИМ СЕ ВЕРУВА: Тринаесетгодишно девојче од Русија забременило од десетгодишно момче (ВИДЕО)

Слободен печат

Неготинец приведен за повеќе кривични дела

Слободен печат

СИТЕ ДОСЕГАШНИ ФАКТИ ЗА КОРОНАВИРУСОТ: Видете во кои земји досега се регистрирани случаи на заболени

Слободен печат

Остави Коментар

two × 5 =

Прочитај повеќе

Д-р Дејан Докиќ за Слободен печат: Мали совети со голем ефект за заштита од загадувањето

Секој ден без тебе е тажен – Тоше, Среќен роденден!

Слободен печат

Како црногорската принцеза станала кралица на Италија: Љубовниот живот на Јелена Савојска (ФОТО)

Слободен печат

Откриени четворица мигранти во воз на Табановце

Слободен печат

Автомобил удри десетгодишно дете на булевар „Мито Хаџи Василев-Јасмин“

Слободен печат

Турски државјани со фалсификувани пасоши се обиделе да го напуштат охридскиот аеродром

Слободен печат