Српските медиуми тврдат дека видеото од егзекуцијата на шкаљарците во Атина не е автентично

Лидерите на шкаљарскиот клан, Игор Дедовиќ и Стеван Стаматовиќ, завчера беа убиени во Атина во класична мафијашка егзекуција.

Црногорците се ликвидирани додека седеле во ресторан во своите сопруги и деца, а на интернет се појави лажна снимка од ликвидацијата на овие двајца криминалци.

Снимката која кружи на интернет наводно го прикажува моментот на убиството на двајцата, иако грчките медиуми и полицијата пренесоа дека во тој момент во ресторанот седеле 10 лица, како и дека убиствата се случиле во присуство на сопругите и децата.

На снимката може да се забележи дека мажите седат на една маса, што јасно потврдува дека станува за материјал кој е лажен.

Поврзани вести: 

Грција се претвори во транзитна станица и место за расчистување на сметките на балканските криминалци

Прочитајте и...  Продолжува да се намалува бројот на починати од новиот коронавирус во Кина

Кои се Дедовиќ и Стаматовиќ – ликвидираните црногорски мафијаши во Атина

Надлежните трагаат по високо обучените професионалци кои ги ликвидираа шкаљарците во Атина

Грците згрозени од бруталната ликвидација: „Увезените криминалци ја претворија Атина во Бејрут“

Убиени водачите на црногорскиот шкаљарски клан во Атина (ВИДЕО)

По големата полициска акција: Најголемите балкански мафијаши имале фалсификувани хрватски пасоши

Убиен водачот на шкаљарски клан, Веселин Вукотиќ

Прочитај повеќе

Почнаа карневалските празнувања во Струмица

Слободен печат

АКЦИЈА ВО УКРАИНА: Властите уништуваат 37.000 шишиња нелегално произведена вотка

Слободен печат

Руската полиција заплени бетмобил (ВИДЕО)

Слободен печат

Асанж се пожали дека не може да ја следи постапката за екстрадиција: Во ова учествувам како да гледам Вимблдон

Слободен печат

Трамп најави пресконференција за коронавирусот

Слободен печат

Додик: Посетата на Ѓукановиќ на БиХ е штетна по националниот интерес на Република Српска

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Тавила: Северна Македонија е подготвена за рано откривање на случаите со коронавирусот

МИА Агенција

Јенс Шпан: Германија е на почетокот од епидемијата на новиот коронавирус

Слободен печат

Листата на чекање сѐ подолга: Речиси осум илјади луѓе сакаат да патуваат во вселената

Слободен печат

Струмичкиот карневал нема да се откаже, ќе се следат препораките од надлежните

Слободен печат

Косово: Ниту едно лице не е заразено со коронавирус

Слободен печат

Белград ризикува санкции поради купувањето на ракетниот систем „панцир“

Слободен печат