Средба на Шекеринска и Димковски со граѓаните и дуќанџиите на Широк Сокак – Слободен печат
ВестиМакедонија

Средба на Шекеринска и Димковски со граѓаните и дуќанџиите на Широк Сокак

Денешната работна посета на Битола Радмила Шекеринска и Трајан Димковски ја завршија со кратка прошетка на Широк Сокак.

Денешната работна посета на Битола, заменичката на претседателот на Владата на Република Северна Македонија и министерка за одбрана, Радмила Шекеринска и министерот за земјоделство, шумарство и водостопанство, Трајан Димковски ја завршија со кратка прошетка на Широк Сокак.

Шекеринска и Димковски со граѓаните и со сопствениците на дел од дуќаните во битолската чаршија поразговаа за владините мерки со коишто парите се враќаат кај нив, како поврат на 15% од ДДВ за физички лица, зголемена парична помош за ранливите семејства, поголем опфат на деца со мерката за образовен и детски додаток, зголемување на минималната плата, намалувањето на казните, финансиската поддршка на фирмите како и навремен поврат кон фирмите.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Слободен Печат значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени на сајтот.

Тагови

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Close