-2 C
Скопје

Tag : Шекеринска

Вести Македонија Слајдер

Шекеринска: Изјавата на Каракачанов не е изјава ниту на пријателство, ниту на сојузништво

МИА Агенција
Министерката за одбрана Радмила Шекеринска како „само балканска” изјава ја оцени изјавата бугарскиот колега Красимир Каракачанов дека „евентуалната донација на вакцини од Бугарија би била...
Вести Македонија

Шекеринска: Нашата Армија веќе не е само Армија на Северна Македонија туку е и НАТО Армија

Слободен печат
Министерката за одбрана Радмила Шекеринска денеска учествуваше на редовниот годишен видеосостанок со одбранбените аташеи акредитирани во нашата земја. На состанокот министерката Шекеринска се осврна на...
Вести Македонија

Шекеринска: Ковачки својата иднина ја гледа како дел од политички игри, што треба да му служи на чест

Слободен печат
Министерката за одбрана Радмила Шекеринска во врска со обвинувањата од страна на полковникот Драган Ковачки денеска на прес-конференција како одговор на новинарско прашање потенцира дека...
Вести Македонија

Шекеринска: Бугарија направи геостратешка грешка што не е добра за регионот

Слободен печат
Министерката за одбрана Радмила Шекеринска во однос на бугарското вето за почеток на пристапните преговори на Северна Македонија со ЕУ, денеска изјави дека она што...
Вести Македонија

Шекеринска: Пандемијата покажа дека воените капацитети се многу важни во поддршка на цивилните институции

Слободен печат
Министерката за одбрана Радмила Шекеринска денеска преку видео – конференциска врска учествуваше на состанокот на САД – Јадранската повелба, на кој се разговараше за темите...
Вести Македонија Слајдер

ВИДЕО| Шекеринска: Гласот за Николов е глас за поддршка за грижа кон Штип

Слободен печат
Потпретседателката на СДСМ Радмила Шекеринска заедно со кандидатот за градоначалник за Општина Штип, Сашко Николов посетија неколку населби и остварија средби со граѓаните согласно протоколите....
Вести Македонија Слајдер

Шекеринска: Пораките коишто доаѓаат се дека од нас и од Бугарија се очекува да се стави точка на недовербата и непријателството

Слободен печат
Министерката за одбрана Радмила Шекеринска денеска истакна дека пораките коишто доаѓаат отстрана покажуваат дека од Република Северна Македонија и од Бугарија се очекува да стават...
Македонија

Шекеринска: Партијата којашто изгради кариера работејќи против антифашизмот, нема право да говори за антифашистичката борба

МИА
Можеби единствените кои немаат право да говорат многу за нашата антифашистичка борба е токму партијата којашто изгради кариера зборувајќи и работејќи против антифашизмот. Тоа се...
Вести Ви Препорачуваме Македонија

ВИДЕО+ФОТО | Шекеринска: Не сакаме да бидеме заложници на темните страни на балканската историја

Слободен печат
Не сакаме да бидеме заложници на темните страни на балканската историја. Денешните предизвици не може да се решаваат исклучиво ако со двете нозе сме во...
Вести Македонија

ВО ЖИВО: Примопредавање на брзи тестови за ковид-19, донација од Норвешка

Слободен печат
Во Воено – медицинскиот центар во Скопје, министерката за одбрана, Радмила Шекеринска заедно со министерот за здравство Венко Филипче и одбранбениот аташе на Кралството Норвешка...