Србите не сакаат да го видат: Кајмакоски на српска телевизија покажа двоглав орел (ФОТО)

Нашиот Даниел Кајмакоски го навлече гневот на сите Срби откако во емисијата „Твоето лице звучи познато“ во која тој повторно учествува, го покажа симболот на Албанците – двоглавиот орел.

Кајмакоски за српски „Инфомер“ тврди дека не знаел дека со рацете го покажува албанскиот симбол.

Фото: Курир.рс

– Им ги покажував на фотографите своите лакирани нокти. Една од позите ми беше и оваа која предизвика скандал. Немав поим дека тоа е некој албански симбол. Македонец сум и православен, никогаш тоа намерно не би го направил. Во шок сум поради сè – изјавил Кајмакоски.

Останува да видиме дали целата српска нација ќе му прогледа низ прсти поради овој потег…

Прочитајте и...  Првото јавно појавување на Бајден и Харис: На Америка и треба лидерство (ФОТО+ВИДЕО)

Прочитај повеќе

Тензично во Минск: Полицијата ги затвори приодите кон Плоштадот на независноста, илјадници демонстранти се на улиците (ВИДЕО)

Слободен печат

Хрватска меѓу водечките извозници на коронавирусот во Германија, Македонија на 10. место

Слободен печат

Тито Петковски: ДУИ сака да го делегимитира Заев

Комисијата бара учениците до трето одделение да одат на училиште, подготвени се и протоколите за работа на градинките

Михаило Донев

Охридскиот рамковен договор треба да е национален празник

Ерол Шакири

Пропадна Еуростандард, клиентите останаа без плати и пензии

Весна Дамчевска

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Научниците со спротиставени мислења: Дали коронавирусот може да се пренесе преку воздух?

Слободен печат

Нашата струја е најевтина, ама за нас е скапа

Научниците потврдија: Последната деценија беше најтопла од мерењето на температурите

Слободен печат

Првото јавно појавување на Бајден и Харис: На Америка и треба лидерство (ФОТО+ВИДЕО)

Слободен печат

Коалиција и уцена

Ивица Челиковиќ

Од девојче кое поради црната боја на кожата никој не го дружел, до историска кандидатура за потпретседател на САД

Слободен печат