Tag : Твоето лице звучи познато

Еспресо Шоу биз

Даниел Кајмакоски и Ивана Петерс победници во „Твоето лице звучи познато“ (ФОТО)

Слободен печат
Даниел Кајмакоски повторно ги освои симпатиите на публиката и заедно со Ивана Петерс се победници во специјалната сезона на „Твоето лице звучи познато“. Чекот од...
Еспресо Шоу биз

Даниел Кајмакоски како Шон Мендес ја испеа „Сињорита“ и победи во „Твоето лице звучи познато“ (ВИДЕО)

Слободен печат
Поп-пејачот Даниел Кајмакоски победи во „Твоето лице звучи познато“. Тој е победник во деветтата епизода во петтата сезона на регионалното музичко шоу. Македонскиот пејач влезе...
Еспресо Шоу биз

Кеба направи шоу во „ТЛЗП“, а Северина му кажа неколку зборови и се расплака (ВИДЕО)

Слободен печат
Вчера се емитуваше нова епизода од шоуто „Твоето лице звучи познато“, а настап за паметење имаше пејачот Драган Којиќ – Кеба. Фолкерот го имитираше пејачот...
Еспресо Шоу биз

Нема да ги препознаете: Кајмакоски без коса, а Северина… (ФОТО)

Слободен печат
Познатиот пејач Даниел Кајмакоски на својот профил на Инстаграм објави селфи-фотографија на која позира со хрватската ѕвезда Северина. Очигледно е дека фотката е направена за...
Еспресо Шоу биз

За симболот „Голема Албанија“, Кајмакоски напиша: „Ова е вистината, ве молам објавете ја“

Васко Спасоски
Огромна прашина се крена откако во српските медиуми се појави фотографија на која наводно нашиот Даниел Кајмакоски со раце го покажал симболот на Голема Албанија....
Еспресо Шоу биз

Српската естрада бара протерување на Даниел Кајмакоски: „За него треба затвор“ (ФОТО)

Слободен печат
Дел од српската естрада веќе на големо го осудува Даниел Кајмакоски кој за време на снимањето на „Твоето лице звучи познато“ сакајќи да ги покаже...
Ви Препорачуваме Еспресо Шоу биз

Србите не сакаат да го видат: Кајмакоски на српска телевизија покажа двоглав орел (ФОТО)

Слободен печат
Нашиот Даниел Кајмакоски го навлече гневот на сите Срби откако во емисијата „Твоето лице звучи познато“ во која тој повторно учествува, го покажа симболот на...