Кеба направи шоу во „ТЛЗП“, а Северина му кажа неколку зборови и се расплака (ВИДЕО) - Слободен печат

Кеба направи шоу во „ТЛЗП“, а Северина му кажа неколку зборови и се расплака (ВИДЕО)

Вчера се емитуваше нова епизода од шоуто „Твоето лице звучи познато“, а настап за паметење имаше пејачот Драган Којиќ – Кеба. Фолкерот го имитираше пејачот од групата „Rammstein“, Тил Линдемен и ја изведе песната „Feuer Frei“.

Кеба уживаше во улогата и поради тоа направи вистинско шоу во публиката. Сите го оценија неговиот настап како фантастичен, а емотивни зборови му упати неговата снаа, пејачката Северина која беше во жирикомисијата.

– Јас не барав нормален свекор. Јас барав некој кој ќе ми биде моја потпора. И морам да кажам дека откако го загубив рано мојот татко, сега е тој мој татко. Јас го обожавам и го сакам. Тој не е само свекор, тој е и дедо – му се обрати Севе на Кеба со солзи во очите.

Дека Кеба исто така започнал да плаче, забележал и Урош Ѓуриќ од жирикомисијата.

– Сега и тој плаче – рекол Урош.

Погледнете како тоа изгледаше:

https://www.facebook.com/watch/?v=2478796459068687

Прочитај повеќе

Дали машките бебиња навистина плачат со пониски тонови, а женските со повисоки?

Слободен печат

Урнебесната роденденска честитка за Бети Вајт од Рајан Рејнолдс и Сандра Булок! (ВИДЕО)

Слободен печат

Еминем изненади со нов албум! (ВИДЕО)

Слободен печат

Маж од Уганда мета на критики и потсмев: Се венчал со маж мислејќи дека е жена! (ФОТО)

Слободен печат

Вака се сака поранешната сопруга: Мустафа Сандал на Емина Јаховиќ за роденден и подарил часовник од ….. евра!

Слободен печат

Поради оваа ПРЕУБАВА девојка уште утре ќе започнете да учите ерменски песни (ВИДЕО)

Слободен печат

Остави Коментар

ten + 19 =

Прочитај повеќе

Канадски весник најави „топол“ пречек за кралскиот пар: Хари и Меган и зошто кралското семејство не може да живее во Канада

Слободен печат

Базен, секси бикини и поза од која „боли“ глава: Пејачката Теа Трајковска не се плаши од зимата! (ФОТО)

Слободен печат

Зошто Финска е идеална за живот: 11 работи што ги прават Финците најсреќен народ на светот!

Слободен печат

Актерката Нина Деан е бремена: Пресреќна сум, никогаш не ми било вака! (ФОТО)

Слободен печат

Направила вообичаена операција за подмладување, а потоа се тргнало наопаку: Позната водителка за малку ќе го загубела видот и јавно зборуваше за тоа

Слободен печат

Ниту дебелиот џемпер не успеа да ги сокрие накострешените гради на Џенифер Лопез (ФОТО)

Слободен печат