Даниел Кајмакоски како Шон Мендес ја испеа „Сињорита“ и победи во „Твоето лице звучи познато“ (ВИДЕО) – Слободен печат
ЕспресоШоу биз

Даниел Кајмакоски како Шон Мендес ја испеа „Сињорита“ и победи во „Твоето лице звучи познато“ (ВИДЕО)

Камила Кабејо ја глумеше познатата пејачка Едита Арадановиќ.

Поп-пејачот Даниел Кајмакоски победи во „Твоето лице звучи познато“.

Тој е победник во деветтата епизода во петтата сезона на регионалното музичко шоу.

Македонскиот пејач влезе во улогата на Шон Мендес и ја изведе хит-песната „Сињорита“ во придружба на
Едита Арадиновиќ како Камила Кабејо.

Погледнете го нивниот настап:

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Слободен Печат значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени на сајтот.

Тагови

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Close