Tag : Едита Арадановиќ

Магазин Магазин слајдер Сцена

Една од најзгодните пејачки во Србија предизвикала сообраќајна незгода, но веднаш избегала! (ФОТО)

Васко Спасоски
Една од најатрактивните српски пејачки, Едита Арадиновиќ неодамна предизвикала сообраќајна несреќа во Белград, но речиси никој немаше да дознае доколку момчето кое било учесник во...
Магазин Сцена

Докторите се борат за животот на српската пејачка: Инди е во многу лоша здраствена состојба! (ФОТО)

Васко Спасоски
Познатата српска пејачка Индира Арадиновиќ – Инди е оперирана на 9 март кога од естетски причини и е намален желудникот. Од тогаш пејачката имаше иште...
Еспресо Шоу биз

Го прекрши договорот и ги напушти „Министарке“: Погледнете колку пари треба да врати Едита (ФОТО)

Слободен печат
Една од најубавите српски пејачки, Едита Арадиновиќ се најде на листата на осомничени за напад на просториите на нејзините поранешни соработници Филип Милетиќ и Милош...
Еспресо Шоу биз

Даниел Кајмакоски како Шон Мендес ја испеа „Сињорита“ и победи во „Твоето лице звучи познато“ (ВИДЕО)

Слободен печат
Поп-пејачот Даниел Кајмакоски победи во „Твоето лице звучи познато“. Тој е победник во деветтата епизода во петтата сезона на регионалното музичко шоу. Македонскиот пејач влезе...