Го прекрши договорот и ги напушти „Министарке“: Погледнете колку пари треба да врати Едита (ФОТО)

Една од најубавите српски пејачки, Едита Арадиновиќ се најде на листата на осомничени за напад на просториите на нејзините поранешни соработници Филип Милетиќ и Милош Рогановиќ, кога на нивната продуцентска куќа беше фрлена бомба.

Едита дури била сослушана и во полиција поради овој случај, а неодамна прозборе пред камерите.

 

View this post on Instagram

 

🦋

A post shared by editta (@editaaradinovic) on

– Јас навистина би им препуштила на органите кои се задолжени за тоа. Не би сакала воопшто да зборувам дека нешто конкретно не се случи – рекла пејачката и додала дека се уште трпи последици поради напуштање на групата „Министарке“.

– Мене воопшто не ми беше лесно ниту кога излегував, самата моја одлука беше тешка и знаев дека ќе сносам последици. Ова се последиците, ме врзуваат со нешто што јас немам врска и да одам сега од камера на камера да кажувам дека не сум го направила тоа. Имам друга работа јас – рекла Едита.

Прочитајте и...  Дневен хороскоп за 28.03.2020

Пејачката поради напуштање предвреме на групата и кршење на договорот треба на поранешните соработници да им исплати 60.000 евра, а таа сега откри дали ќе го исплати долгот.

– Јас тоа ќе го испочитувам, тука нема што да се каже – изјавила во една емисија.

 

Прочитај повеќе

Свештеник одржа миса на Фејсбук, но не забележа дека стиснал погрешно копче (ВИДЕО)

Слободен печат

Ана Николиќ го прифати предизвикот на Цеца: Објави неодолива фотографија од детството!

Слободен печат

Урнебесно! Андрија Милошевиќ ги запали социјалните мрежи со новиот предизвик! (ВИДЕО)

Слободен печат

Не тато, застани немој – Погледнете како овој пензионер и покрај карантинот отиде на кафе – КАКО ГОСПОДИН! (ВИДЕО)

Слободен печат

„Битлси“, Блонди „U2“: Погледнете како би изгледале омотите на славните музички албуми во време на коронавирус! (ФОТО)

Слободен печат

Неверојатно куче посвоило бебе опосум од кое не се одвојува ниту денес (ВИДЕО)

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Убедени се дека така ќе им биде полесно: Истражување открива зошто луѓето изневеруваат

Слободен печат

Анџелина има сериозна здравствена криза? Светските медиуми пишуваат за актерката, причината е тажна, а асистентките се во паника!

Слободен печат

Коронавирусот го откажа и доделувањето на Тони наградите

Слободен печат

Ава Карабатиќ продава разголени фотографии за 50 евра: „Се сликав како се валкам на креветот“

Слободен печат

Водителката на временска прогноза со интересна маска за заштита, но сите гледаат во бујното деколте! (ФОТО)

Слободен печат

Шерон Стоун го покажа скриениот талент: Сликата која ја наслика ги воодушеви сите (ФОТО)

Слободен печат