Сопругата на Жељко Јоксимовиќ, Јована открива што ќе прави со 100 евра кои ќе ги добие од државата!

Српската водителка Јована Јоксимовиќ, сопругата на познатиот пејач Жељко Јоксимовиќ, како и секој полнолетен граѓанин на Србија ќе добие 100 евра, нешто што го најави претседателот на Србија, Александар Вучиќ.

Имено, водителката во вкучила уредникот на економската рубрика од „Вечерни новости“, Душан Стојаковиќ, кој на крајот од разговорот ја прашал на што ќе ги потроши тие 100 евра.

– За 100 евра не сме зборувале. Знам на што, јас вчера го слушав економскиот експерт Љубодраг Савиќ и тој зборуваше дека тие 100 евра треба да ги добијат тие кои примаат минималец и тие кои имаат под минималните примања. Потоа кажа дека останатите, ако останат 100 и нешто милиони во касата кога би им се исплатило на сите нив, дури мислам кажа по 200 евра, останатиот дел би им го дал на докторите – започнала Јована.

Прочитајте и...  Турскиот заводник го чека првото дете со сопругата, а се шпекулира дека за време на бременоста ја изневерил со колега

Тоа е веќе некоја одлука – 100 евра да донира на докторите.

– Јас навистина ќе се заложам да се направи некаков фонд за сите оние кои немаат животна потреба за тие 100 евра, а тие 100 евра да ги уплатат во фондот на нашите доктори, бидејќи навистина мислам дека тие се најголемите јунаци, всушност ние не знаеме какви се тоа јунаци и со што се соочуваат. Ние како новинари имаме прилика со нив да зборуваме секоја недела. Неверојатна е таа жртва и посветеност кои тие ја полагаат. Така да, ете, тие свои 100 евра јас ќе ги уплатам во некоја болница, во некоја клиника – рекла Јована.

Прочитај повеќе

Научниците објаснија зошто мораме да носиме маски и направија нивно рангирање од најлоши до најдобри (ФОТО+ВИДЕО)

Слободен печат

Повеќе не живеат во Лос Анџелес – Меган и Хари повторно се преселија во нова вила до уште попознати соседи

Слободен печат

Копија на мама: Манекенката Катарина Ивановска објави фотографија од својата ќерка Кира! (ФОТО)

Васко Спасоски

Турскиот заводник го чека првото дете со сопругата, а се шпекулира дека за време на бременоста ја изневерил со колега

Слободен печат

Годините не и можат ништо, таа буквално плени: Дамата со најголема насмевка и харизма во Холивуд! (ВИДЕО)

Слободен печат

Северина позира на лулашка, а со бикините сокри само тоа што мораше! (ФОТО)

Васко Спасоски

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Со години се бореше со тежината: Кели Озборн ослабе речиси 40 килограми! (ФОТО)

Слободен печат

Жешката Никол Шерзингер сакаше да го покаже зајдисонцето, но погледот ќе го фокусирате на нешто друго! (ФОТО)

Васко Спасоски

Со овој раствор ќе си ги спасите растенијата кои почнале да венеат: Феноменален трик од искусни билкари!

Слободен печат

Девојката на Луис Хамилтон, бујната Викторија се соблече скроз гола! (ФОТО)

Васко Спасоски

Супер бабичка: Погледнете како му се одмаздила на неверниот сопруг (ВИДЕО)

Слободен печат

Тамара Тодевска замина за заслужен одмор, објави и ретки фотографии во бикини (ФОТО)

Васко Спасоски