-2 C
Скопје

Tag : Јована Јоксимовиќ

Магазин Магазин слајдер Сцена

Јована Јоксимовиќ се повлекува од тв-екраните… (ФОТО)

Васко Спасоски
Јована Јоксимовиќ, водителката од утринската програма на телевизија „Прва“, од денес е на летен одмор. Сопругата на пејачот Жељко Јоксимовиќ, вчера се прости од гледачите,...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Жељко и Јована Јоксимовиќ се тестираа дали имаат корона! Денеска има стигнаа резултатите! (ФОТО)

Васко Спасоски
Српската водителка Јована Јоксимовиќ и нејзиниот сопруг популарниот музичар Жељко Јоксимовиќ, беа тестирани за корона вирус, а сега го открија и резултатите од тестирањето. Тие...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Цеца Ражнатовиќ и Јована Јоксимовиќ се изнаиграа на прославата по повод Бајрам (ВИДЕО)

Васко Спасоски
Харис Џиновиќ ги покани пријателите и колегите и вчеравечер во својот дом го прослави Бајрам. На прославата присуствувале Цеца Ражнатовиќ и Жељко Јоксимовиќ со сопругата...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Што ни е гајле, што таа кажува? Јована Јоксимовиќ отворено признала какво мислење имала за Јелена Ѓоковиќ! (ВИДЕО)

Васко Спасоски
Јована Јоксимовиќ (39) во нејзината утринска емисија се занимаваше со Јелена Ѓоковиќ (33), односно за нејзините критики и пораки кои ги изнесува. Водителката признала дека...
Магазин Магазин слајдер Сцена

„Колку заработи Жељко од концертот?“ Саша Поповиќ ја „боцна“ сопругата на Јоксимовиќ, а таа му одговори како од топ! (ФОТО)

Васко Спасоски
Саша Поповиќ (66) гостуваше во „Утрински програм“ на Прва телевизија, каде откри што се случува со снимањето на „Ѕвездите на Гранд“, а потоа и ја...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Сопругата на Жељко Јоксимовиќ, Јована открива што ќе прави со 100 евра кои ќе ги добие од државата!

Васко Спасоски
Српската водителка Јована Јоксимовиќ, сопругата на познатиот пејач Жељко Јоксимовиќ, како и секој полнолетен граѓанин на Србија ќе добие 100 евра, нешто што го најави...
Еспресо Шоу биз

Шешељ на Јована и кажа дека има убави нозе! Сопругата на Жељко, Јована Јоксимовиќ жестоко му одговори! (ВИДЕО)

Слободен печат
Лидерот на Српската радикална странка Војислав Шешељ ги изненади сите во емисијата „Утро со Јована и Срѓан“, кога на водителката Јована и кажа дека има...