Сообраќајот на патниот правец Маврови Анови – Дебар по една коловозна лента - Слободен печат

Сообраќајот на патниот правец Маврови Анови – Дебар по една коловозна лента

Од 09:00 часот сообраќајот на патниот правец Р1202 Маврови Анови – Дебар кој беше во прекин поради одрон, се одвива наизменично по една коловозна лента, информираат од ЈП „Македонија пат”.

Екипите на претпријатието работат на целосно расчистување на одронот и нормализирање на сообраќајот по две коловозни ленти.

На патниот правец Р1202 Маврови Анови – Дебар кај село Сенце од 6:50 часот сообраќајот е во прекин поради одрон.

Прочитај повеќе

Основачот на СЕФ: Иако во изминатите 50 години е постигнат голем напредок, во светот владее претеран песимизам

Слободен печат

Нови дојави за бомби затворија над 100 училишта и трговски центри во Москва

Слободен печат

Напаѓач отвори оган пред ноќен клуб во Канзас Сити: Двајца загинати, 15 повредени

Слободен печат

Либија драстично го намалува производството на нафта

Слободен печат

Ангелов: МВР нема да може да биде злоупотребено, но ќе биде користено за да се покаже дека нешто не функцонира

Слободен печат

Случајот „Рекет“ одложен поради отсуство на адвокатите на Катица Јанева

Горан Наумовски

Остави Коментар

3 × 5 =

Прочитај повеќе

Прва седица на Претседателството на новото косовско Собрание

Слободен печат

Казна од 50 милиони евра за „Гугл“ за кршење на правилата за заштита на личните податоци

Слободен печат

Силната бура не може да ги запре пожарите во Австралија

Слободен печат

„Њујорк тајмс“ првпат поддржа двајца кандидати за претседателска номинација

Слободен печат

Пивоваров за лустрацијата: Во екс СФРЈ оперативци пишуваа оперативен материјал само за да покријат дека тој е добиен од оперативна врска

Слободен печат

Навременото плаќање на сметките е проблем за третина од домаќинствата

Слободен печат