Со секира демолирал кафетерија – Слободен печат
Хроника

Со секира демолирал кафетерија

Насилникот 47-годишниот Ѓ.Е. од Струмица е уапсен и против него е поднесена кривична пријава.

СВР Струмица поднесе кривична пријава против 47-годишниот Ѓ.Е. од Струмица поради постоење основи на сомненевање за сторено кривично дело насилство.

На 24 минатиот месец во кафе бар на улица „Јанко Цветинов” во Струмица, осомничениот му се заканувал на сопственикот и со секира оштетил дел од инвентарот на објектот.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Слободен Печат значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени на сајтот.

Тагови

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Close