Славчо Попоски прогнозира: Дождови само уште малку, следуваат повисоки температури и сонце, еве точно од кога!

Славчо Попоски / Фото: Еспресо.мк

Денес времето во Македонија ќе се задржи облачно и СТУДЕНО со повремени врнежи од дожд кој особено во југоисточните предели ќе бидат ПОИНТЕНЗИВНИ. На повисоките планини ќе врне снег а ќе дува и умерен ветер од северен и од североисточен правец. Температурите ќе се искачуваат во интервалот од 3 до 9 степени, вели нашиот метео прогнозер Славчо Попоски. 

Во Скопје времето ќе биде облачно и СТУДЕНО со повремени врнежи од дожд. Ќе дува умерен ветер од северен правец, додека максималната температура ќе се искачи до околу 8 степени.

Според Попоски, за време на викендот ќе

Целиот текст прочитајте го ТУКА.
Извор: Еспресо.мк

Видео на денот