Скопје вечерва на поразително 14 место по загаденост во светот - Слободен печат

Скопје вечерва на поразително 14 место по загаденост во светот

Интернет страницата Ер вижуал (www.airvisual.com) на својата ранг листа на најзагедни градови во светот го вброи на 14 место нашето Скопје.

На врвот на листата, која го мери квалитетот на воздухот и загаденоста на градот, е  Њу Делхи (Индија), втор е Лахоре (Пакистан), трет е Сараево (БиХ).

Од градовите во регионот, според податоците на страницата Софија (Бугарија) е на петто место, додека Белград (Србија) е на 13 место.

Прочитај повеќе

Три лица загинаа откако во Австралија се урна авион за гаснење пожари

Слободен печат

СДСМ ветува полн телефон документи и полн паричник

Мирослава Бурнс

СЗО засега нема да прогласи вонредна состојба на глобално ниво поради новиот коронавирус

Слободен печат

Макрон може да ги реши изборите во Македонија

Слободанка Јовановска

Курсна листа: Еврото денеска со вредност од 61.5218 денари

Слободен печат

Тачи договорот за авиолинијата го смета за одличен и незаменлив проект

Слободен печат

Остави Коментар

two × 5 =

Прочитај повеќе

Тачи: Со Гренел зборувавме за дијалогот Косово-Србија

Слободен печат

Хафтар воведе забрана за сите видови авиони: Ќе го соборам секој што ќе полета од Триполи

Слободен Печат

Османи: ДУИ ќе го почитува принципот „победник со победник“

Слободен Печат

О2 иницијативата бара објаснување за одложувањето на расправата за забрана за увоз на отпад во Собранието

Слободен печат

ЦИА ОТКРИВА: САД го поддржувале Садам Хусеин во нападите со нервен гас врз Иран

Слободен Печат

НОВА ТРГОВСКА ВОЈНА НА ПОВИДОК: Британците предизвикуваат гнев, а причината се Гугл и Фејсбук

Слободен печат