Скопјанец со „Голф“ сакал да гази полицајци

Сообраќајна Полиција врши контрола на возила / Фото: ,,Слободен печат" - Драган Митрески

51-годишен жител на Скопје е уапсен откако со својот автомобил се обидел да прегази полицајци, соопшти МВР.

„На 31.05.2022 во 18.20 часот на подрачјето на Бит-пазар, полициски службеници од СВР Скопје го лишиле од слобода Н.А.(51) од Скопје, затоа што се однесувал агресивно кон полициски службеници кои извршувале службени дејствија и се обидел со патничко возило „Фолксваген Голф” да удри во еден од нив“, пишува во полицискиот билтен.

По целосно документирање на случајот, ќе следува соодветен поднесок.

Видео на денот