Сите ја чекаме „борбата на векот“, а Мејведер си фрла пари по ноќни клубови! (ВИДЕО)

Легендарниот боксер Флојд Мејведер неодамна најави дека во јануари 2020. година ќе се врати од пензија и дека ќе се бори против рускиот ММА борец Хабиб Нурмагомедов.

Но, наместо да тренира за тој меч, Мејведер повеќе ужива во луксузот и пари кои ги има колку што сака на располагање.

Доказ за тоа и неодамнешното видео кој се појави во јавноста. Случајно или не, но еден стриптиз клуб од Мајами се објави снимка во која се гледа како Мејведер фрла 100.000 илјади евра на подиум каде што стриптизерките го изведуваа својот перформанс.

Да додадеме уште дека Мејведер поседува и сопствен стриптиз клуб кој се наоѓа во Лас Вегас.

Прочитајте и...  Не е случајност: Барселона по трет пат „краде“ фудбалер пред нос на конкурените

Прочитај повеќе

Баерн и против Севиља докажа дека е најдобар во Европа! (ВИДЕО)

Слободен печат

Ѓока: Горд сум на играчите, на моменти бевме и подобри од Тотенхем!

Слободен печат

Лига куп: Ливерпул броеше до седум, Сити го слави Фоден! (ВИДЕО)

Слободен печат

Мурињо: Го почувствуваме стравот од Шкендија, замените ја направија разликата!

Слободен печат

ЛЕ: Евроголот на Нафиу ja „разбуди“ Шкендија, но Тотенхем ќе игра во плеј-офот (ФОТО+ВИДЕО)

Фидан Коминовски

Ламела за предност на Тотенхем во Скопје (ВИДЕО)

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

ЛШ: Лазаров и Нант го покорија Кил, Манасков рутински со Загреб!

Слободен печат

„Ролан Гарос“: Ѓоковиќ до финалето ги избегна Тим и Надал!

Слободен печат

Кејн на клупа, стартните 11 на Шкендија и Тотенхем (ФОТО)

Слободен печат

Девојка која навива за Рома се разбуди од кома после пораката на Тоти!

Слободен печат

Ибрахимовиќ: Ковид имаше храброст да ме предизвика, тоа е лоша идеја!

Слободен печат

Традицијата вели дека Шкендија ќе игра во плеј-офот на ЛЕ! (ВИДЕО)

Слободен печат