Tag : флојд мејведер

Останатo Спорт

Мејведер се ВРАЌА во рингот: ЕПСКИ реванш и уште еден спектакл во ист ден!?

Слободен печат
Американскиот боксер Флојд Мејведер најави враќање во рингот „од пензија“ и ја шокираше јавноста со изјавара дека е подготвен во ист ден да ги одмери...
Останатo Спорт

Мејведер заработи речиси милијарда долари во последната деценија

Слободен печат
„Форбс“ е магазин кој излегува дури 102 година и кој привлекува големо внимание во јавноста со своите листа на најплатени спортисти и највлијателни личности во...
Останатo Спорт

Мејведер ја изненади ќерка си со 150.000 долари вреден подарок (ФОТО)

Слободен печат
Флојд Мејвердер кој во кариерата има 50 победи во 50 бокс мечеви и има заработено повеќе од 900 милиони долари, и приреди вистинско изненадување на...
Останатo Спорт

Сите ја чекаме „борбата на векот“, а Мејведер си фрла пари по ноќни клубови! (ВИДЕО)

Слободен печат
Легендарниот боксер Флојд Мејведер неодамна најави дека во јануари 2020. година ќе се врати од пензија и дека ќе се бори против рускиот ММА борец...
Еспресо Останатo Спорт Шоу биз

МИШЕЛ „ЖАРИ И ПАЛИ“: Беше модел, но се одлучи за боксот! (ФОТО)

Слободен печат
Мишел Џој Фелпс во светот на славните влезе како модел за „Максим“ и актерка, иако нејзината филмографија е прилично „тенка“. Мишел се преориентираше на својата...
Останатo Спорт

„ЖЕЛЕЗНИОТ“ МАЈК: Мејведер, ти си еден мал исплашен човек!

Слободен печат
Поранешниот светски шампион во бокс, Мајк Тајсон е сигурен дека со леснотија би го победил Флојд Мејведер во улична борба, а и дека исходот не...