Tag : флојд мејведер

Останатo Спорт

Мејведер се враќа од пензија за да боксува со јутјуб ѕвезда

Слободен печат
Флојд Мејведер преку социјалните мрежи потврди дека се согласил да боксува во ревијален меч против јутјуберот Логан Пол. Еден од најдобрите боксери на сите времиња...
Останатo Спорт

Мејведер во ринг против Нурмагомедов, тоа би била најскапата борба во историјата!

Слободен печат
Освен меч против Хабиб Нурмагомедов, а за непоразениот боксер Флојд Мејведер не е проблем во реванш дуел повторно да ги одмери силите против Конор Мекгрегор....
Спорт Фудбал

Меси наскоро ќе му се придружи на Роналдо, ќе стане милијардер

Слободен печат
Според магазинот „Форбс“, вкупната заработка на Лионел Меси ќе дојде до бројката од една милијарда долари доколку наредната сезона ја помине во редовите на Барселона....
Останатo Спорт

Мејведер би сакал реванш со МекГрегор, но не во октагонот!

Слободен печат
Флојд Мејведер, поранешен светски шампион во боксот би сакал реванш против ММА борецот Конор МекГрегор, но не во октагон, туку во боксерски меч. Мејведер излезе...
Останатo Спорт

На секој чекор луксуз, погледнете го домот Флојд Мејведер (ВИДЕО)

Слободен печат
Боксерот кој во 2018 година се повлече од боксот како непоразен, живее луксузен живот и обожува да се фали и да го покажува своето богатство....
Останатo Спорт

Тајсон ни во Топ 10: Кој е најдобриот боксер на сите времиња? (ФОТО)

Слободен печат
Според „БоксРек“, Флојд Мејведер е рангиран на првото место како најдобар боксер во историјата на овој спорт. Мејведер е на врвот кој нема ниту еден...
Останатo Спорт

Најбогатиот спортист на светот банкротира , Мејведер сега преживува со пари од фановите

Слободен печат
Неодамна за прв пат се појави информација дека банкротира најбогатиот спортист на сите времиња и тогаш сите се прашуваа „дали оваа вест е точна“, потоа...
Останатo Спорт

Мејведер инспириран и повторно сака да биде меѓу најдобрите (ВИДЕО)

Слободен печат
Флојд Мејведер во својата кариера триумфираше на сите 50 борби и така стана еден од најдобрите боксери на сите времиња, како и еден од најбогатите...
Останатo Спорт

Мејведер го купува својот омилен клуб од Премиер лигата!?

Слободен печат
Поранешниот боксерски шампион наскоро би можел да биде сопственик на еден клуб од најсилното англиско фудбалско првенство. Оваа интересна вест доаѓа од северот на Англија...
Останатo Спорт

БРОЈКИ ОД КОИ БОЛИ ГЛАВА: Мејведер ја кажа сумата за која ќе влезе во рингот со Конор и Хабиб

Слободен печат
Еден од најдобрите боксери на сите времиња, Флојд Мејведер, во 2017 година боксуваше со УФЦ ѕвездата Конор Мекгрегор и го победи со технички нокаут во...