Tag : хабиб нурмагомедов

Останатo Спорт

Мејведер се ВРАЌА во рингот: ЕПСКИ реванш и уште еден спектакл во ист ден!?

Слободен печат
Американскиот боксер Флојд Мејведер најави враќање во рингот „од пензија“ и ја шокираше јавноста со изјавара дека е подготвен во ист ден да ги одмери...
Останатo Спорт

Хабиб не сака реванш со Мекгрегор ниту за 100 милиони долари

Слободен печат
Претседателот на УФЦ, Дејна Вајт, во неделата изјави дека новата борба помеѓу Мекгрегор и Нурмагомедов може да се одржи есенва, но таквата идеја воопшто не...
Останатo Спорт

Вајт потврди: Мекгрегор ќе се бори со победникот од борбата помеѓу Хабиб и Фергусон

Слободен печат
Хабиб Нурмагомедов и Тони Фергусон на 18 април во Бруклин ќе се борат за шампионскиот појас во лесна категорија во УФЦ. Доколку Хабиб ја одбрани...
Останатo Спорт

Хабиб нема да се бори со Мекгрегор за помалку од 100 милиони долари

Слободен печат
Конор Мекгрегор на спектакуларен начин се врати во октагонот и за 40 секунди до нокаутира Доналд Серон. Најзадоволен од исходот на борбата беше претседателот на...
Останатo Спорт

Борбата помеѓу Хабиб и Фергусон ќе биде најважна во историјата на УФЦ

Слободен печат
Иако борбата помеѓу шампионот Хабиб Нурмагомедов и Тони Фергусон во лесна категорија ќе се одржи дури на 18 април идната година уште сега почнува да...
Останатo Спорт

Сите ја чекаме „борбата на векот“, а Мејведер си фрла пари по ноќни клубови! (ВИДЕО)

Слободен печат
Легендарниот боксер Флојд Мејведер неодамна најави дека во јануари 2020. година ќе се врати од пензија и дека ќе се бори против рускиот ММА борец...
Останатo Спорт

СЕГА Е ОФИЦИЈАЛНО: Хабиб ја брани титулата против Фергусон

Слободен печат
Конечно е официјално, Хабиб Нурмагомедов против Тони Фергусон ќе ја прави титулата во лесна категорија во УФЦ. Борбата ќе се одржи на 18 април идната...
Останатo Спорт

Нурмагомедов против Фергусон за титулата во Њујорк

Слободен печат
Менаџерот на борецот за „ЕСПН“ рече дека Хабиб Нурмагомедов во април 2020. година ќе се бори во САД со Тони Фергусон. Се потврди дека е...
Останатo Спорт

Мекгрегор: Сакам реванш со Хабиб во Москва! (ФОТО)

Слободен печат
Ирскиот борец Конор Мекгрегор рече денеска дека на натпреварувањето во мешовити боречки вештини ќе се врати во јануари во Лас Вегас. – Тоа е мојата...
Останатo Спорт

Се подготвува спектакл во УФЦ, Мекгрегор и Нурмагомедов повторно во октагонот

Слободен печат
Шампионот во УФЦ во лесна категорија, Хабиб Нурмагомедов упорно одбиваше да му овозможи реванш на Конор Мекгрегор и тоа јавно го кажуваше, но се чини...