Tag : хабиб нурмагомедов

Останатo Спорт

Хабиб ја одби можноста за „кам-бек“: Купив овци и се занимавам со земјоделство!

Слободен печат
УФЦ шампионот во лесна категорија, Хабиб Нурмагомедов (32), се пензионираше минатиот месец откако ја одбрани титулата со победата над Џастин Гејџи, и се чини дека...
Останатo Спорт

Изненадување, Хабиб се враќа во октагонот за да ја исполни последната желба на татко му?!

Слободен печат
Хабиб Нурмагомедов изминатиот викенд веднаш откако ја забележа 29. победа во 29. меч во кариерата против Џастин Гејџи, го изненади ММА светот со објавата дека...
Останатo Спорт

Хабиб не може без борба: Повторно ќе бидам на врвот!

Слободен печат
Хабиб Нурмагомедов е главната спортска вест овие денови. Откако уште еднаш доминантно ја одбрани титулата во УФЦ, тој веднаш објави дека се повлекува и нема...
Останатo Спорт

Со Хабиб во историјата си замина и дагестанската капа

Слободен печат
Хабиб Нурмагомедов по победата над Џастин Гејџи на УФЦ 254 приредбата ја одбрани титулата во лесна категорија и дојде до 29 победа во исто толку...
Останатo Спорт

И Мекгрегор му честита на Хабиб

Слободен печат
Хабиб Нурмагомедов повторно имаше одлична изведба во октагонот и ја одбрани титулата во лесна категорија на УФЦ 254 приредбата која се одржа на островот Јас...
Останатo Спорт

„Кралот“ на октагонот, Нурмагомедов: Ова беше мојата последна борба!

Слободен печат
Во ММА спектаклот кој долго се чекаше, Хабиб Нурмагомедов лесно го совлада Џастин Гејџи на „УФЦ 254“ настанот и забележа нова голема победа. Овој меч...
Останатo Спорт

Мејведер во ринг против Нурмагомедов, тоа би била најскапата борба во историјата!

Слободен печат
Освен меч против Хабиб Нурмагомедов, а за непоразениот боксер Флојд Мејведер не е проблем во реванш дуел повторно да ги одмери силите против Конор Мекгрегор....
Останатo Спорт

Хабиб на есен се враќа во октагонот, следи борба со Гејчи

Слободен печат
Хабиб Нурмагомедов во октомври годинава ќе влезе во откагонот во борба против привремениот шампион во УФЦ во лесна категорија, Џастин Гејџи, потврди претседателот на УФЦ,...
Останатo Спорт

Мекгрегор заборави на „војната“ со Хабиб, испрати емотивна порака по смртта на неговиот татко

Слободен печат
Голема трагедија му се случи на спортот поради коронавирусот, таткото и тренерот на УФЦ шампионот Хабиб Нурмагомедов, Абдулманап почина во московска болница по компликациите од...
Останатo Спорт

Таткото на Хабиб Нурмагомедов почина од коронавирус

Слободен печат
Таткото на УФЦ шампионот Хабиб Нурмагомедов, Абдуламанап Нурмагомедов почина во 57 година од животот од коронавирус. Абдуламанап претрпе срцев удар, откако му беше потврдено дека...
MacedonianAlbanian