Синот на Трамп плукнат од вработена во бар – Слободен печат
ВестиПланета

Синот на Трамп плукнат од вработена во бар

Од полициската управа во Чикаго потврдиле дека биле „да ѝ помогне на тајната служба на САД кога е во прашање спроведување на законот“.

Синот на американскиот претседател, Ерик Трамп бил плукнат од вработена во еден коктел-бар во Чикаго, при што потоа била приведена од американската тајна служба

Од полициската управа во Чикаго потврдиле дека биле „да ѝ помогне на тајната служба на САД кога е во прашање спроведување на законот“.

Откако жената била приведена, за која се верува дека е вработена во барот, подоцна била пуштена.

– Тоа беше одвратен чин на некој кој очигледно има емоционални проблеми. Кога некој е толку болен за да се осмели да му се приближи некому, тоа само ги нагласува болеста и очајот, како и фактот дека победуваме – рекол Ерик Трамп.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Слободен Печат значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени на сајтот.

Тагови

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Close