Синот на Трамп плукнат од вработена во бар

Синот на американскиот претседател, Ерик Трамп бил плукнат од вработена во еден коктел-бар во Чикаго, при што потоа била приведена од американската тајна служба

Од полициската управа во Чикаго потврдиле дека биле „да ѝ помогне на тајната служба на САД кога е во прашање спроведување на законот“.

Откако жената била приведена, за која се верува дека е вработена во барот, подоцна била пуштена.

– Тоа беше одвратен чин на некој кој очигледно има емоционални проблеми. Кога некој е толку болен за да се осмели да му се приближи некому, тоа само ги нагласува болеста и очајот, како и фактот дека победуваме – рекол Ерик Трамп.

Прочитајте и...  Филипче: Изнајдено е решение за работа на системот Мој термин на клиниките за лицата со хронични болести и малигно болните

Прочитај повеќе

Расте бројот на заразени со коронавирусот во Свети Николе

Слободен печат

Николовски од Кочани: За шест години ќе го затвориме преговарачкиот процес со ЕУ, а европското право ќе се преведе на македонски јазик

Слободен печат

Стојаноска: Владата на ВМРО-ДПМНЕ ќе издвојува денар за спортот и денар за културата од акцизите за горива

Слободен печат

Ангеловска со отчет за сработеното (ВИДЕО)

Слободен печат

Дискотеките и баровите во Бугарија ќе работат само на отворено, забранети свадби и крштевки

Слободен печат

Уште еден авио гигант „потклекна“ пред кризата: „United Airlines“ отпушта 36 илјади вработени

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Филипче: Болниците имаат доволен капацитет, продолжуваме со пристапот на дијагностицирање и асимптоматски ностители

Слободен печат

Скопје го доби првиот кафе бар каде се служи со знаковен јазик

Слободен печат

За гласање пријавени 697 позитивни на Ковид-19 и лица во самоизолација и 9020 немоќни и хронично болни

Слободен печат

Реакција на Николоски по двете аудио снимки: Јас едно зборувам тие друго спинуваат

Слободен печат

„Да не го давиме Белград“: Режимот се обиде да манипулира со гневот на демонстрантите со вметнување на провокатори

Слободен печат

Боки 13 пријавил 40 функционери и бизнисмени

Горан Наумовски