• Чикаго

Ранети двајца полицајци во Чикаго во обид да разбијат толпа насобрана по прославата на 4 јули

Двајца полицајци од Чикаго беа ранети рано утрово додека се обидуваа да разбијат толпа луѓе што се собраа по прославата на 4 јули, соопштија властите. Пукањето се случило околу 1:45 часот изутрината на западната страна на градот, помалку од еден час откако две лица загинаа, а четворица беа ранети при пукање во паркот Вашингтон на …

Ранети двајца полицајци во Чикаго во обид да разбијат толпа насобрана по прославата на 4 јули Read More »