СИЛНО НЕВРЕМЕ ГО ПОГОДИ ЗАГРЕБ: Бури се очекуваат во цела Хрватска (ВИДЕО) – Слободен печат
ВестиРегион

СИЛНО НЕВРЕМЕ ГО ПОГОДИ ЗАГРЕБ: Бури се очекуваат во цела Хрватска (ВИДЕО)

За целата земја е вклучен жолт метеоаларм, а за северна и средна Далмација портокалов. Низ Хрватско загорје протатни град.

Невремето почна во Загреб, а бури се очекуваат во цела Хрватска.

За целата земја е вклучен жолт метеоаларм, а за северна и средна Далмација портокалов. Низ Хрватско загорје протатни град.

Црн облак кој нагло стигнал за само неколку минути проследен со грмежи донесе град со големина на лешник кој интензивно паѓал десетина минути.

Слично невреме проследено со обилни врнежи, грмежи и град метеоролозите предивидуваат и за Србија.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Слободен Печат значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени на сајтот.

Тагови

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Close