СИЛНО НЕВРЕМЕ ГО ПОГОДИ ЗАГРЕБ: Бури се очекуваат во цела Хрватска (ВИДЕО)

Невремето почна во Загреб, а бури се очекуваат во цела Хрватска.

За целата земја е вклучен жолт метеоаларм, а за северна и средна Далмација портокалов. Низ Хрватско загорје протатни град.

Црн облак кој нагло стигнал за само неколку минути проследен со грмежи донесе град со големина на лешник кој интензивно паѓал десетина минути.

Слично невреме проследено со обилни врнежи, грмежи и град метеоролозите предивидуваат и за Србија.

Прочитајте и...  Нема да се тестираат лицата кои биле надвор од Скопје овој викенд

Прочитај повеќе

Четворица обвинети за непочитување на полицискиот час во Битола

Слободен печат

Невладините организации ќе добијат од Владата 30 милиони денари

Слободен печат

„Бентли“ планира да отпушти илјада работници

Слободен печат

Влада: Денеска поднесени 114 кривични пријави за ширење на заразна болест

Слободен печат

Се огласи Грета за хаосот во Америка: Младата активистка го осуди расизмот!

Слободен печат

Шпанија ги отвара границите за туристи на 1 јули

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Германски неонацисти тренираат во воен камп во Русија- никој не може да им го забрани тоа

Слободен печат

Путин: Норникел ќе ја надомести целата штета предизвикана од излевањето на нафтата

Слободен печат

Безбедностата камера „улови“ воспитувачка која усмрти бебе кое плаче (ВИДЕО)

Слободен печат

Америка закрепнува: Вработеноста во САД во мај порасна за 2,5 милиони

Слободен печат

Бројот на потврдени случаи на инфекцијата со коронавирусот расте побрзо од кога било

Слободен печат

Нема заболени од Ковид-19 меѓу вработените во тетовските градинки

Слободен печат