хрвтаска Archives - Слободен печат

Tag : хрвтаска

Вести Регион Слајдер

Втор круг од претседателските избори во Хрватска

Слободен печат
Во Хрватска се одржува вториот круг од претседателските избори, седми по ред, со повеќе од 3,8 милиони избирачи кои имаат право на избор меѓу поранешниот...
Вести Ви Препорачуваме Регион

„МИ ХРВАТИ НЕ ПИЈЕМО ВИНА, САМО КРВИ ЧЕТНИКА ИЗ КНИНА“! – скандирала публиката во Сплит (ВИДЕО)

Слободен печат
Хрватска ја одбележува годишнината од акцијата „Олуја“ со концерт на Марко Перковиќ Томпсон на сплитска Рива. На Концертот присуствувале неколу илјади граѓани кои во еуфорична...
Вести Регион

СИЛНО НЕВРЕМЕ ГО ПОГОДИ ЗАГРЕБ: Бури се очекуваат во цела Хрватска (ВИДЕО)

Слободен печат
Невремето почна во Загреб, а бури се очекуваат во цела Хрватска. За целата земја е вклучен жолт метеоаларм, а за северна и средна Далмација портокалов....